Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stresszel, utazással kapcsolat...

Stresszel, utazással kapcsolatos problémák?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy sajnos nagyon stresszes tudok lenni egy bizonyos dologgal kapcsolatban. Ez pedig a pisilés és a kakilás. Ciki beszélni róla, de ez van. Egy párszor volt nagyon negatív élményem, igaz még sosem pisiltem vagy kakiltam be, de volt, hogy majdnem. Az óta állandóan ezen stresszelek. Ha mondjuk munkamegbeszélés van, akkor aznap egyáltalán nem eszem és nem iszom semmit sem, de így is vagy ötször el kell mennem pisilni. Van, hogy csak egy pár csepp jön, de úgy érzem előtte, hogy majd becsurgok. Volt, hogy a munkahelyemre gyalogolva rámjött a hasmenés és a pisilhetnék, már szakadt rólam a víz, kocsma ilyesmi nincs a környéken sem, pánikrohamot kaptam, alig kaptam levegőt, nagy nehezen bejutottam a munkahelyemre, és el is múlt az érzés, még órákig nem kellett wcre mennem. Sajnos ez miatt már sikerült egy párszor nevetségessé tennem magam, restellem, de tényleg így van. Volt, hogy elmentünk a munkatársakkal a Hortobágyra, ahol kocsikáztunk ami másfél órás program, és elmentem előtte vagy kétszer pisilni, de mielőtt elindult volna a kocsi szóltam a kocsisnak, hogy én majd bepisilek, a többiek persze kiakadtak rám, hogy jókor jut eszembe kiröhögtek, kigúnyoltak. Elmentem wcre nem jött két cseppnél több, de tudom, hogyha nem mentem volna el akkor pisilni, akkor később úgy rámjött volna, hogy becsurogtam volna szégyen szemre. Ez persze nem egyedi eset a munkatársaim már gúnyolódnak rajtam, hogy amikor a főnök hívat magához, akkor én előtte mindig elmegyek a klotyóra, mert ki tudja, hogy meddig leszek bent. Volt, hogy bent voltam majd három óra hosszát, a végén már szakadt rólam a víz annyira kellett pisilnem. A gond csak az, hogy ezt csak ezek a helyzetek hozzák elő, amikor tudom, hogy nem tudok eljutni wcre. Itthon ha már nagyon, de nagyon kell pisilnem akkor is tudom tartani még 2-3 óra hosszáig mindenféle rossz érzés nélkül.


Ez a probléma kb. négy éve áll fent, amikor egyszer kénytelen voltam a székletemet meg a vizeletemet három óra hosszáig tartogatni egy buszon, a végén már ki kellett gombolni a nadrágomat annyira megdagadt a hasam.


Nektek van-e ilyen vagy más egyéb a stresszel, utazással összefüggő problémátok? Én már nem is merek vonaton kívül mással utazni. Nagyon kellemetlen, de tényleg az emberek előbb nevetnek ki mintsem segítenének. Köszi, hogy elolvastátok, és remélem nem kacagtok rajtam.


2010. aug. 26. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezzel én is így vagyok!wc fóbia, ha tudom h nincs a közelben wc tuti h rámjön valami!:( De megpróbálok nem stresszelni ezen, de ötletekre kivi vagyok h lehet ezeket enyhíteni :(

2010. aug. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Énis ilyan voltam, de már gyógyulok. Akárhova megyek, megnyugtatom magam, hogy úgyis lesz WC valahol, ha nagyon kéne.
2010. aug. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenni pszichológushoz fordulnod. Könnyen lehet, hogy nem is konkrétan ettől rettegsz, hanem más okból fakadó szorongásod eredménye.


Addig is:

- Semmiképp ne érezd ezt kellemetlennek, aki kinevet ezért az egy bunkó, és ő is bármikor kerülhet hasonló helyzetbe.

- Gondolj arra, amit az előző válaszadó is írt, tulajdonképpen ha valami gond van, wc-t már bárhol lehet találni. Minden sarkon van már egy bevásárlóközpont, McDonald's stb.

2010. aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebben én már évek óta szenvedek. Jártam pszichológushoz is (nálam "csak" a hasmenés állt fenn".Egy enyhe nyugtatót ajánlott, indulás előtt kellett bevenni kb fél órával, meg hasfogót. Az első időben rendszeresen, most már egyre ritkábban, pl. utazás vagy valami különleges esemény előtt.
2010. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
.
2011. okt. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!