Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme úgy pszichológusho...

Van értelme úgy pszichológushoz járni, hogy az életem bizonyos területeiről nem akarok beszélni vele?

Figyelt kérdés
Gondjaim vannak a munkában is, katasztrófa a karrierem, erről merek beszélni, a szüleimmel lévő problémákról is, és arról is, hogy ki voltam közösítve. A szerelmi életemnek van olyan része, amiről viszont jobbnak érzem, hogy ne beszéljek, mert az nehezebben, vagy egyáltalán nem vállalható. Segíthet-e így is valamit a terápia.

2021. máj. 25. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
nem hinném hiszen mindennek van köze mindenhez valamiért nálunk nincsen kultúrája de ő ugyan olyan orvos csak nem a testedet hanem a szellemedet gyógyítja ez olyan mintha baleset érne téged meg kérdezné az orvos, hogy mi történt de csak a story 2/3-át mondanád el hidd el hallott ő már mindent nem hiszen, hogy tudnál neki újat mondani.
2021. máj. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, segíthet. Ne fogjon vissza.
2021. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez azért necces, mert kb. olyan, mintha sebészetre mennél, de a vágott sebet nem akarnád megmutatni az orvosnak.


EGy pszichológus látott/hallott már ezerszer különb dolgot, mint a te problémád lehet.... Hidd el, nem fog hanyattesni semmitől....


Na jó, azért biztosan lenne (pl. hogy tömeggyilkos vagy, v. hasonló) - de ezt most tényleg vicc volt...

2021. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#1: egész hasonlót írtál, még csak most olvasom...
2021. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajat tapasztalatot tudok irni. Amikor en is elkezdtem pszichologushoz jarni, ugyanigy voltam. Volt, amirol nem akartam beszelni. Arra kesobb j raerzett, hogy mirol nem, es en meg is mondtam, hogy nem szeretnek errol beszelni. Kezdetben csak surolgatta a temat, kesobb mar direktebb kerdest tett fel, es eljott a kerdes: miert nem akarok beszelni rola? Ezzel torte at azt a bennem levo gatat, es neki mondtam el eloszor azt, amit az elott es azutan se soha senkinek. Tehat mi attol haladtunk elore, de erezte, hogy ez is hatassal van ram (es valo igaz). Szoval igen, tud segiteni, es ha jo, nem fogja annyiban hagyni :) egy ido mulva pedig te is keszen allsz majd arra, hogy elmodd a reszleteket is.
2021. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tömeggyilkos, de ha például azt vallanám be, akkor mit csinálhat velem a doki, feladat-e a rendőrségen, kérheti-e, hogy én adjam fel magam?
2021. máj. 25. 17:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ez úgy működik, hogy már elkövetett bűncselekményt nem mondhat el de ha mondjuk azt mondod, hogy holnap megölök 150 néger gyereket és ezt a fenyegetésedet ő megalapozottnak érzi akkor azt jelentenie KELL
2021. máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A szerelmi életedben követtél el gyilkosságokat? Te vagy a pókasszony? :)


Na de most komolyan...

2021. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem öltem meg senki nyugi.
2021. máj. 25. 17:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Rendjén van, ha bizonyos kérdéseket hárítasz, nem vagy nyitott mindennel kapcsolatban. Az idő haladtával valószínűleg ez mind enyhülni fog.
2021. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!