Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálhatom ezeket...

Miért csinálhatom ezeket magammal? Hogyan tudnék ezekről a dolgokról leszokni?

Figyelt kérdés

A legjobban zavaró dolog az hogy a körmöm mellett lévő bőrt felvakargatom, sokszor már annyira hogy elkezd vérezni és egy egyszerű kézfertőtlenítés már pokoli kínokkal jár emiatt. Régen is volt ez de mostanában annyira elhatalmasodott hogy már mindenki észrevette hogy tiszta sebesek az ujjaim. Próbálom ezt abbahagyni de amikor elkalandoznak a gondolataim akkor azt veszem észre hogy már újra ezt csinálom.😡 Vagy szólnak nekem és onnan tudom meg.

Van hogy megvágom a csuklómnál a legutolsó ilyen 2 hónapja volt, egy kis karcolás, de ez már ritka, sajnos 18 évesen volt is egy ilyen öngyilkossági kísérletem, az komolyabb volt. szó szerint majdnem ott véreztem el csak magamra hívtam a mentőket amikor nem tudtam elállítani a mai napig ottvan a nyoma.

Szoktam morzsolgatni, piszkálgatni, tépegetni a hajam, de ezt mára már a kutya nem mondaná meg rólam mert annyira keveset csinálom, de ez akkor sem normális.


Mik lehetnek ezek? Amúgy asperger szindrómás nő vagyok, de mi lehet ez a sok szar szokás?


25/n



2021. máj. 15. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichológussal kéne beszélned...
2021. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

OCD!

[link]


Fordulj pszichiáterhez.

2021. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!