Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-vel érdemes szakemberhez...

OCD-vel érdemes szakemberhez fordulni, ha gyógyszereket nem szeretnék szedni?

Figyelt kérdés

Egyszerű oka van, jobban hiszek az okok felkutatásában és megszüntetésében, mint a tünetek kezelésében, illetve valószínűnek tartom, hogy rászoknék a gyógyszerre, ha jobban érezném tőle magam.

Erre specializálódott pszichológus segíthet? Valakinek van tapasztalata konkrét terápiával?



2021. ápr. 24. 09:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem tudod értelmezni, amit írtam, amiker ilyenek írsz:


"Szóval amikor beírsz ilyeneket, azért fusson át az agyadon, hogy oké, van pár beteg ember is, csakhogy ez nem indokolja, hogy egészséges, csak szimplán az élet nehézségeivel küzdő embertársaid koporsójába verd a szögeket!"


A betegség diagnosztizálása és kezelése egy jobb életminòség, állapot felé visz és nem azt jelenti, hogy a koporsóba veri a szöget.


Mem mondtam, hogy az emberek diagnosztizáltassák félre magukat és szedjenek gyógyszert olyan bajukra, ami nincs.


Azt javasoltam, hogy aki beteg az menjen orvoshot, terápiára és ha szükséges szedjen gyógyszert is, amíg ez szükséges. Valakinek elég rövid ideig, másnak élete végéig kell.


Azt javasoltam, hogy amit lehet terápiával kezeltetni, azt azzal próbálja.


Ha pedig tényleg kifog egy olyan orvost, aki annyira hülye, hogy azt állapítja meg egy betegről, hogy eufórikus állapotban van, felhangolt, hadar, túl vidám, azaz hipomán áapotban van, miközben ő azt mondja, hogy nagyon szomorú, nagyon fáj, hogy elvesztette valakijét, az hagyja ott az orvost. De ilyen hülye orvos annyira ritka lehet, hogy most hallok róla előszőr, pedig kb 10 éve sok beteggel tartok személyesen és online is kapcsolatot, egyikük sem találkozott ilyennel. Bunkóval, türelmetlennel igen.

2022. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ezt is írtad:


"De hatékony terápia nélkül gyógyszert szedni (nem is olyan) lassú öngyilkosság. "


Ilyen hülyeséget nem tudom honnan veszel. A gyógyszer hosszú távon is fenntartja a jó állapotot, nem engedi, hogy romba dőljön az ember élete a betegségtől.


A nevében is benne van. Gyógyít, gyógyszer = gyógyító szer. Nem halált okozó szer. Olyat nem írnak fel.


Elhagyni a szükséges gyógyszert, az lassú öngyilkosság.

2022. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!