Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokszor nem tudok csekély...

Sokszor nem tudok csekély mozdulatokat elvégezni egyenletesen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok jelenleg. És már elég rég észrevettem, hogy van nekem ez a reszketés, remegés szerüségem, nem értem honnan és miért és sehogysem tudom legyőzni. A legsúlyosabb a kézmozgatásom. Feltűnő , sokan rákérdeztek már hogy "miért reszketsz úgy?" és én csak azt tudtam mondani, hogy nem tudom vagy hogy ilyen vagyok. És hihetetlenül zavar. Időközben nekifogtam zongorázni és úgy véltem hogy egy plusz jó abban hogy kezelésként is szolgál erre. De nem mondanám, hogy hatott rá. Most is előjön elég gyakran és nem tudom mikor múlik el. Többnyire mikor stresszel valami vagy ideges vagyok olyankor szokott remegni a kezem de nem csak. Más ismerősöm nincs akinek ilyen jellegű problémája volna. Családorvosnak mondtam ezt valamikor és szerinte ez majd elmúlik és azt mondja hogy csak a stressztől van. De én nem úgy érzem. A multkor kipróbáltam egy szivarat és ahogy fogtam a két ujjam között úgy remegtek miközben finoman közéjük szorítottam hogy folyamatosan kiakart esni. Ilyen jellegű finom mozdulatokra értem. Vagy ha egyszerűen összeszorítom az öklömet majd lassan kiakarom engedni akkor szaggatva sikerül. Valaki segítsen aki ért az ilyesmihez. :(
2010. aug. 21. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig van ilyen betegség, parkinson kór, egy ismerősnek van, de neki elég súlyos, ő nagyon remeg.

Meg lehet műteni a gerincét, de 10% hogy nem sikerül...vagy valami ilyesmi.


Aztán úgy tudom a pánikbetegségnél is lehet ilyen remegés, de az akkor csak időszakosan, pl csak emberek közt, vagy ha otthon beparázol valamitől.


Aztán lehet ilyen remegés pl kólától, energia italtól, kávétól, zöld teától.. ha kicsit érzékenyebb vagy a koffeinre.


Vagy vegetatív idegrendszeri probléma is lehet, az pl folyamatos izzadékonysággal jár, meg amiatt lehet hogy pánikolsz is néha esetleg csak kicsit, s akkor jön rád jobban a remegés.

2010. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha vegetatív idegrendszer, arra gyógyteákat lehet inni, gyógyszertárba kapható pl : komló, macskagyökér.
2010. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Régebb még kerestem az interneten elég sokat és nem találtam választ azért tettem fel itt a kérdést. Nem tudom kitől kaphatnám meg a problémára a választ.


A parkinson kórrol olvastam és én nem úgy érzem hogy az volna...


Már hónapok óta kerülöm a koffeines italokat, mert észrevettem, hogy az is kiprovokálja ezt a remegést. De attól még nem múlt el. Olyakor nagyon nyugodt vagyok és semmi jele a remegésnek máskor meg pont úgy nyugodt lehetek és mégis remegek és még mindig csodálkozom ezen. Nem értem hogy miért és honnan jön ...

2010. aug. 21. 19:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!