Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nagyon durván szorongó...

Egy nagyon durván szorongó ember miért inkább azon szorong, amit nem tud irányítani, ahelyett, amit tud?

Figyelt kérdés
Például, folyamatosan azon, hogy mi fog történni, mi fog elromlani az eletben, az egészségén, egy kis információt úgy felnagyít, amit mar el sem lehet képzelni. Ehhez képest, mikor egy konkrét veszélyhelyzetben van, pl. tömegben elloptak a tárcáját, akkor nem szorongott eléggé azon, hogy ez simán megtörténhet es nem volt elővigyázatos. Magamról beszélek egyébként. Jelenleg annyira erős a szorongasom, hogy azon agyalok, hogy vajon 10 eve lehet, hogy elraboltak, mikor mentem haza este, csak nem emlékszem ra... vagy pl. Par évvel ezelőtt simán kimentem éjszaka a reptérre egyedül, egyszerűen fel sem merült bennem, hogy bármi baj történhet, pedig éjszaka Pesten nagyobb esély van arra, hogy bajom lesz, minthogy felrobban a sütő, amin viszont szorongok... miért van ez? Egyszerűen nem tudom magamnak megmagyarázni

2021. márc. 24. 14:38
 1/1 anonim válasza:
100%
a szorongás lényegében ezt jelenti. folyamatosan szorongni, és aggódni olyan dolgok miatt, amik még meg sem történtek, és mi magunk nem is tudjuk irányítani. beképzelsz magadnak olyan dolgokat, amik csak a fejedben léteznek. ezen pszichológus tudna segíteni.
2021. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!