Mit jelent pontosan, a bipoláris depresszió?
Az nem olyan biztos, ez általában öröklődő betegség, az agyban látható nyomai, jelei vannak, keress fel egy rendes orvost,ő valószínűleg felír neked gyógszert miután elvégzi a szükséges vizsgálatokat.
Jobbulást.
12 éves korod óta gyógyszereznek??? Látod és nem "gyógyultál" meg..., elárulom, gyógyszerekkel nem is fogsz.
Kemény fizikai munka, sok sport, rengeteg beszélgetés, a problémákat ne fojtsd magadba és szépen lassan jobb lesz!
igen.sajnos 12 éves koromban lettem pánikbeteg!Hetente 7-szer vitt el a mentő,mert szívritmuszavart produkáltam..
Aztán kiderült,h semmi bajom sincs,elküldtek szegedre és ott állapították meg a szorongásos neurózist,majd depressziót! Megpróbálok mindent elkövetni a saját egészségemért,de néha úgy érzem,kevés vagyok egyedül..
Hali!
Így magában tényleg fura, becsületes neve bipoláris hangulatzavar, ahol depressziós és mániás/hipomán epizódok váltogatják egymást. Érhetőbben lásd az első comment-et.
Így évek után érthető, hogy eleged van az orvosokból, de oktalanság lenne abbahagyni a gyógyszert, mert mindkét epizódban fokozott az öngyilkosság veszélye, mániás epizódban olyasminek teheted ki magad, amit máskor nem tennél (kritikátlan szexuális viselkedés, mértéktelen vásárlás, stb.), és könnyen rosszabbodhat az állapotod :( Mindkét végletnek van pszichotikus formája is, abba azért ne csússz át sztem. A pszichotikus formák tudtommal a legsúlyosabbak a pszichiátriai betegségek közül :( Ezeket a gyógyszer meg tudja fogni, és a szinten tartás sok betegségnél reális célkitűzés a kezelésben. Még.
Ami eseteket hallottam, ott kombinálták a pszichoterápiát a pszichiátria gyógyszereivel. Utóbbi igyekezett szinten tartani a pácienst, előbbi próbált javítani az állapotán, hogy legalább a gyógyszeradagot csökkenteni lehessen. Mo-n elég ritka az ambuláns ("járóbeteg ellátásban") pszichoterápia kórházakban, ha megengedheted magadnak, okos lehet elmenni egy magánrendelőbe. Pszichoterápiát pszichiáter is végezhet, talán úgy valamivel olcsóbb, nem tudom. Pszichoterápiás szaknévsort, elérhetőséggel, lehet találni a neten, csak arra figyelj, hogy a honlap ne legyen "gyanús". Itt tudsz böngészni pl. [link]
Amit még jó hatással van, azok az önsegítő körök, bár nem tudom, hogy bipol. zavarra léteznek-e ilyenek. Érdemes utána nézni.
A családi/egyházi/stb. támogatás/meghallgatás iszonyatosan fontos. Ha van ilyened, sztem. igyekezz megtartani. Mondjuk, beszámítható állapotban kérj tőlük kitartást, talán az sem árt, ha szeretteid utánaolvasnak a betegségnek. Könnyebb megküzdeniük valamivel, ha tudják, mi az, és a neten egész korrekt leírásokat lehet olykor találni. Nagyon megterhelő a hozzátartozóknak, de ha sikerül elnyerni a támogatásukat, az aranyat ér.
Amit a többiek is mondtak, hogy maradj kitartó, de a célod azért legyen reális. Pl. a terapeuták szoktak olyan megállapodásokat kötni a betegekkel, hogy a cél nem a teljes gyógyulás, hanem az állapot javítása, mondjuk X db ülésen belül. Kis lépésekkel. Aztán ha azt elérted, folytatod vagy abbahagyod a terápiát, ahogy neked tetszik. Bár ez magánrendelőre vonatkozik :( Így lesz sok kis sikerélményed, amiből erőt lehet meríteni.
Tudom, úgy, hogy nem voltam még beteg, ez most magas lóról való beszéd, könnyebb mondani, mint megtenni, de sztem. ezek használható tippek.
Sok sikert :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!