Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segíteni az...

Hogyan tudnék segíteni az alkohol függő édesanyámon?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak már 10 éve, aztán édesanyám elveszítette a munkáját is pár évre rá. Azóta persze talált másikat, de a kétségbeesés, pénzhiány, az egyedüllét miatt elkezdett otthon inni. Nem sokat, napi 1-2 felest, de olyankor teljesen megváltozik. Nem lehet vele értelmesen beszélgetni, elalszik az asztalnál, elfelejt mindent.

Sajnos én már férjhez mentem, elköltöztem messzire otthonról, és nincs vele más, mint a 21 éves öcsém, aki úgy kezeli a dolgot (mert ciki a barátai előtt), hogy alig van otthon.

Próbáltam már beszélgetni anyával erről, hogy milyen szükségünk van rá, és hogy tönkreteszi magát is, de semmi. Azt mondta neki erre szüksége van, hogy "ellazuljon" és olyan sok gondját elfelejtse. Magától ezt nem tudja abbahagyni, de a munkahelyéről sem hiányozhat, mert különben kirúgják, és nem tudna megélni.


Segítsetek, hogy visszakaphassam az anyukámat!


2010. aug. 17. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Napi egy-két feles ,főleg ha renszdszeresen issza nem "ütheti" ki!
2010. aug. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
de arra elég lehet hogy ellazuljon,főleg 1 nőnél,és hiába nem üti ki attól még ez alkoholfüggőség sajnos :(
2010. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy függő de akkor se ütheti ki

úgy mintahogy a kérdező írta

"Nem lehet vele értelmesen beszélgetni, elalszik az asztalnál, elfelejt mindent. "

2010. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem vagyunk egyformák, van akinek a kevés is sok. Főleg elégtelen étkezéssel párosítva.


A kérdezőnek: sajnos a távolból semmit sem tehetsz. Valószínűleg egész embert kívánna őt levezetni erről az útról. Valamilyen életcélt, számára érdekes, fontos elfoglaltságot kellene találni neki, ami feledteti, elvonja a figyelmét az alkoholról és az általa kilátástalannak ítélt helyzetéről. Egy jó ideig fogni kell a kezét.

2010. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: szép és akár jó is lehetne amit írsz

a baj csak az hogy csak azon a függőn lehet segíteni aki akarja

Csak azon lehet segíteni aki meg akar változni

2010. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11:24 Ha a saját édesanyámról lenne szó, azért hidd el, megpróbálnám. Mert ki, ha nem én? Azt gondolom, hogy nagy szeretettel, türelemmel meg kell próbálni.
2010. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Próbálni lehet, de sajnos a tapasztalat az hogy az édes kevés hogyha csak én akarom

A remény hal meg utoljára

2010. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nos, a kérdező utolsó mondata az, hogy szeretné visszakapni az anyukáját és ez nagyon becsülendő. Ezért írtam, hogy mit lehetne tenni és aktívan részt venni ebben a nem mindig könnyű folyamatban. Hogy neki is akarnia kell? Hát persze, de rá kell ébreszteni, hogy akarhat mást, mint az alkohol, van más lehetősége is.


Igazán "pozitív" a hozzáállásod...

2010. aug. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

10:37-es válaszadónak: hidd el, kiüthet napi 1-2 feles is egy olyan nőt, aki rá van szokva + hozzátesz egy kicsit az egész napos szellemi munkavégzés is szerintem... kimerül.

Nem tudom mit csináljak, próbáltam már az eszére, szívére hatni. Tagadni mindig tagad, de én már telefonon keresztül is hallom a hangján mikor ivott. :(

Olyankor mindent megígér, hogy soha többé...aztán mégis folytatja. "SAjnos" én is dolgozom, nem tudok hétköznap haza menni, de ha minden hétvégén is hazautaznék, akkor sem lenne elég, mert ott vannak a hétköznapok. Esetleg arra gondoltam, hogy nagymamámat ráállítom. Egyszer azt mondta anya, hogy belehalna ha az anyukája megtudná, hogy szokott inni, mert egyébként régen nagyon elítélte azokat, akik alkoholt fogyasztottak... Mi a véleményetek?

2010. aug. 18. 09:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Orvosi kezelés kéne, minimum egy pszichoterápia, mert a sejtszintű függőséget nem lehet pusztán jóakarattal gyógyítani. Keress te egy orvost, kérj időpontot és nagy határozottsággal vidd el, hivatkozz a fogadalmaira.Ha nem szokik le, el fogja veszíteni a munkáját.
2010. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!