Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az az 5-HTP, és milyen...

Mi az az 5-HTP, és milyen étrendkiegészítoben lehet megtalálni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 1. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanarra gondolunk? 5-HT = szerotonin (5-HidroTriptofán), aminosav, ún. "boldogsághormon", neurotranszmitter, hiánya az agyban depressziohoz, szorongáshoz vezet. Az antidepresszánsok egy csoportja noveli a szerotonin szintet az agyban, ezek receptre vannak. Kiegészítoket sajna nem ismerek.
2008. dec. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az 5-HTP, azaz 5-hidroxi-triptofán a triptofán nevű esszentiális aminosav szerotonin neurotranszmitteré alakulásának a köztes terméke.

A triptofán átalakulását a triptofán-hidroxiláz enzim végzi, majd egy másik enzim alakítja tovább szerotoninná egy karboxil-csoport (COOH-) eltávolításával.

A szerotonin (nem az 5-HTP), mint neurotranszmitter vesz részt az endokrin szabályozásban; az érzelmi, étvágy és alvás-ébrenlét ciklus aktivitásáért felelős agyi tevékenységben. Klinikai tanulmányokban a szervezet 5-hidroxi-triptofánnal történő ellátása támogatja az egészséges szeroton szint kialakulását.


Általában az összetett étrend-kiegészítők nem tartalmazzák, de önállóan elérhető pl. Now Foods 5-HTP 50 mg 30x/90x(rendelés: 22-502-855).


esszenciális=szervezet nem tudja előállítani, külső forrásból kell hozzájutnia

neurotranszmitter=ingerületátvivő anyag, speciális kémiai hírvivő molekula

2009. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszi.te ezt honnan tudod ilyen részletesen?
2009. jan. 30. 23:13
 4/5 anonim válasza:

Munkámból kifolyólag felmerültek már ehhez hasonló kérdések és utánajárva, utána olvasva kerültem ezen információk birtokába.


Pár hasznos kiegészítés:


Adagolása:

Depresszióra: naponta kétszer-háromszor 50-100 mg.

Migrénre: naponta háromszor 100 mg.

Álmatlanságra: 100 mg lefekvés előtt fél órával.

Fogyókúrára: Étkezés előtt fél órával, éhgyomorra 50-100 mg.


FONTOS! Mindig kis mennyiségben kell elkezdeni a szedését (50 mg), és fokozatosan kell emelni az adagot a kívánt hatás eléréséhez. Szedése kúraszerűen javasolt. Három hónapnál hosszabb ideig csak orvosi felügyelet mellett javasolt az 5-HTP használata. Veszélyes munkát végezni és gépjárművet vezetni csak azután szabad, miután meggyőződtél az 5-HTP hatásáról.


Remélem segítettem! :-)

2009. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi a választ!én már próbáltam az l-triptofánt és jó is lett volna csak az a baj minden ilyesminél, hogy egyben nyugtat is és sajnos az én vérnyomásom 90/60 ettol pedig még lejjebb ment és nem tudtam ezt sem szedni
2009. febr. 5. 00:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!