Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet-e növelni az IQ-t?

Lehet-e növelni az IQ-t?

Figyelt kérdés
Illetve, tudom, hogy az IQ az velünk születik. De, némely tudós, már kifejlesztett, oylan gyakorlatokat, amikkel fejleszthető az agy, és így némiképp az intelligencia is. Vannak a neten ilyen játékok, meg ilyesmik, amikkel lehet növelni az IQ-t. Valaki tudna berakni, vagy esetleg, valamilyen címet mondani? Végül is, az agysejtek egymás között, képesek új kapcsolatokat létrehozni. Tehát, részben felgyorsíthatjuk vele a gondolkodási képességünket. Egyszóval, valaki tud belinkelni, egy letölthető könyvet, játékot, bármit, amivel fejleszthető az IQ? Vagy a gondolkodás? Részben ugyanaz mindkettő, de, nehogy valaki elkezdje magyarázni, hogy az IQ nem növelhető.
2010. aug. 13. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Először tanuld meg, hogy mely szavak után kell vessző egy mondatban, mert így olyan, mintha akadozva beszélnél. A vessző szünet, olvasd vissza, milyen lenne, ha a beszédedben is így használnád. Amúgy meg biztos növelhető, nekem nem kell, mert 140 felett van.


16L

2010. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekem meg 700-as IQ-m van. Vagy hatvanmilliárdos. Ezt már sajnos én se tudom.
2010. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Akkor nem ember lennél, hanem valamilyen antropomorf faj utolsó példánya, amely annak a fajnak az évezredek/évmilliók alatt összegyűjtött ÖSSZES tudásával rendelkezik. Biztos, hogy megérné egy 700-as IQ? (: Akkor a világ összes titkát tudnád, és beleroppannál. (:


Első

2010. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk úgy, hogy könyveket olvasol, és akkor megtanulsz helyesen írni is.
2010. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Harrr ***** válasza:
0%

Az IQ velünk születik :DDDDDDDDDDD


Bááááháháházzzee :DDDD


Minden emberi képesség javítható az életed során, ha egy gyerekkel nem foglalkoznak eleget, annak a gondolkodása sok esetben lassabb, esetlenebb lehet. Ugyanez fordítva, egy agyilag zokni gyereket is lehet "javítani".


Ennyi erővel a szellei fogyatékosokkal se dolgozzanak a szakemberek, azok úgyis hülyének születtek....



A kérdésedre a válasz, szerintem mindent lehet. :D

2010. aug. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Lehet növelni, bár gyerekkorban nagyobb eredménye van a fejlesztésnek, mint felnőtt fejjel. Nézz szét a könyvesboltokban, szinte biztos, hogy árulnak ilyen könyvet :)
2010. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
agykontroll?
2010. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Amúgy, ha érdekel megtanultam írni, valószínűleg jobban is írok mint te. Amúgy, ha tanultál volna nyelvtant, (normál magyar nyelvtant) akkor tudnád, hogy ezeket a mondatokat kötőjellel kell elválasztani. Inkább te nézz utána, mivel így helyes. Nem akadozva beszélek, nem is írok úgy. Csak egyszerűen helyesen írok. És, előbb mindig kérdezz, mielőtt h*lye megjegyzéseket teszel. Ez az idegesítő, az emberekben, hogy sosem kérdeznek. A vesszőt azért írom, mert ott felviszem a hangsúlyt. A pontot pedig azért írom, mert vége a mondatnak és ott leviszem a hangsúlyt. Tudod a magyar nyelvben ilyet is szoktak csinálni. Csak mivel írok, nem igazán tudom felvinni a hangom. Ezért találták ki a vesszőt. Ha meg téged zavar a HELYESírásomban a vessző, akkor ne figyelj rá. Gondolom te nem állsz meg a vesszőknek, olvasás közben.



Mellesleg, igen találtam olyan könyvet, de nem igazán volt benne semmi, olyasmi amivel lehetne tanulni. Csak annyit mondtak, hogy találjak ki matematikai játékokat. Sudokúzzak, fejtsek rejtvényt meg ilyesmik. De, én valami olyanra gondoltam, amit a neten is meglehet találni, ingyenes és működik is. Mivel nincs mindenkinek 140-es IQ-ja. (Igen most ironikus voltam, Mint Dr. House) Remélem, valaki rak be valamit.


Harmadszor, pedig, én is tudom, hogy lehet növelni az IQ-t. Csak sokan azt hiszik, hogy ők okosak (lásd a 140-es IQ embert) és azonnal azt mondják, hogy nem lehet, az velünk születik kész vége. Volt itt is egy olyan topik, aztán az egyik ember beleírta, hogy nem lehet növelni és otthagyták az embert. Ezért, írtam azt oda.

2010. aug. 13. 12:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért, a fogyatékosságot sem lehet meggyógyítani. Én találtam pár fizetős hókuszpókuszt, amivel öt ponttal növelheted, de ennyiért nem éri meg.
2010. aug. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2010. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!