Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segithetnek a baratomna...

Hogyan segithetnek a baratomnak aki ongyilkossagra sokszor gondol?

Figyelt kérdés

Nemtudom mit tegyek már, többszőr megbeszéletük a dolgot, hogy mekkora "HÜLYESÉG"... többszőr megigérte hogy nem fogja megtenni...Tegnap kaptam egy búcsú levelet tőle, hogy ő csak engem szeretett az egész világon, és most is szeret. Igéri hogy nem tesz semmit addig mig meg nem bocsájtok neki...de utána megteszi, mert jobbat érdemlek nála...

Én nagyon szeretem őt, de már foggalmam nincs mit tegyek, mert próbáltam szépen, próbáltam durván. Próbaltam csendesen, próbáltam kiabálva...

pszichológushoz nem akar jönni:(


2008. dec. 1. 10:24
1 2
 1/14 yuda ***** válasza:
100%

Nem akarom bagatelizálni,de ismerek pár srácot,akiknek szinte szavajárása ez az öngyilkosság-ezzel zsarolja érzelmileg a partnerét-semmi több....egyébként statisztika,ha megnyugtat,hogy akik sokat beszélnek róla,azok ijesztgetésre használják,aki viszont nem,azoknál veszélyesebb a dolog-viszont úgy utólag derül ki.

Aki meg akar halni,az nem reklámozza így-nem szól előre,nehogy beleavatkozzanak...,hanem megteszi csendben.Szerintem tehát ez egy érzelmi manipulálás.


Felelősséget természetesen nem vállalok,de ez a személyes tapasztalatom.

2008. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Most őszintén ha kapnál egy búcsúlevelet, vagyis afféleséget, akkor nem vennéd komolyan? nekem életem egyik legfontosabb embere ez a személy, szeretem őt, és segiteni szeretnék neki...

különben már mondták egyszer hogy nem tenné meg ha igy kijelenti, de ha mégis megtenné, olyan bőntudattal utánna nem tudnék elni...mit tegyek?

köszi a válaszod

2008. dec. 1. 10:56
 3/14 yuda ***** válasza:

Véleményem szerint ez egy depis srác és te vagy számára a megfelelő alany-látja,ha ilyesmikkel hozakodik elő,akkor törődést,sajnálkozást vált ki belőled,mintegy anyáskodást-ezért teszi-ha te nem lennél,keresne mást-pl.ha most eltűnnél az életéből,nyílván semmi nem történne-megnéznéd 10 év múlva,akkor is élne.


Természetesen csak azt tudom mondani,én mit tennék: szép lassan leépíteném a srácot, mert szeretem,ha az életem egyszerű,átlátható-rövidre zárnám a dolgot.Fokozatosan kevesebbet találkoznék vele,mindenféle ürügyet kitalálnék és a végén szép,lassan elmaradna.


Valószínűleg te nem ezt fogod tenni, és ezt fedezte fel benned a fiú és ezen fogtok gyötrődni még egy jó ideig.


Amíg látja,hogy reakciót vált ki benned az öngyilkossággal való fenyegetőzése, addíg úgysem hagyja abba.


Minden ember magáért felelős-nem kötözheted le...és a legjobb pszichológus se tudná megmenteni-ha véget akar vetni az életének: úgyis megteszi,de ő nem fogja.-neki anyapótlónak vagy,meg jól leszívja az energiád a sajnáltatásával...de nekem mindegy meddíg csinálod,én csak azt tudom,én mit csinálnék.Ha ápolgatni akarod a kis lelkét,akkor úgy tűnik,bőven lesz rá időd.

2008. dec. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ne beszélj igy róla...szeret engem...és tényleg igazán szeret. ez a fele a dolgoknak tényleg nem szép tőle, de én SEGITENI SZERETNÉK NEKI nem elhagyni...

gey nagyon aranyos emberke, és bárki ismeri senki nem mondaná meg hogy gondjai vannak, csak én tudom...

ne elitél, hanem segiteni próbálj!!!!!!

2008. dec. 1. 16:29
 5/14 anonim ***** válasza:
a kérdésedbol nem értettem pontosan,milyen kapcsolat van koztetek?sima baráti, vagy kozelebbi?mert, ha szerelmi, akkor valóban érzelmi zsarolásról van szó és ha belemégy csak te leszel majd állando stresszben.azt nem írtad, hogy miért akarja magát megolni, depressziós olyan aki mindenkiben, mindenben csalódott vagy csak tebenned
2008. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szerelmi. Másfél éve vagyunk együtt...Eléggé labilis érzelmileg, már mikor megismertem akkor ennél sokkal rosszabb volt, de megtudtunk mindent beszélni, életet öntöttem belé, nagyon megszerettük egymást...jövőt esküvőt gyerekeket tervezünk...régebb sokat csalódott emberekben, családjában, barátokban...bennem nem!!!

Az a baj hogy nagyon kiszámithatatlan, hogy épp mibe fog bele kötni legközelebb, minden apróságba beleköt. sokszor nembirom és akkor beolvasok neki, hogy kicsit már sok(k) amit csinál. Nemsokára rájön hogy igen tévedett, hogy ő az oka...ekkor elgondolkodik, bocsánatot kér, hogy megint ilyen volt (és mivel elég rég húzzuk) kezdi hogy ő akar változni csak nem tud...mivel elég sokat sirok emiatt, mindig azt mondja jobbat érdemlek(ami mondjuk igaz szerintem, de én őt szeretem és neki szeretnék segiteni, mert másképpen kifogásolhatatlan ember, egy tisztaszivu aranyos srac) legutóbb egy ilyen után jött a levél...

:(

2008. dec. 3. 15:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Általában azok az emberek, akik valóban öngyilkosok akarnak lenni, senkinek mondják el, egyszerűen megteszik...sokszor búcsúlevelet sem hagynak.

A barátod, azért mondja neked ezen szándékát, mert azt szeretné, hogy segíts neki, mivel ő egyáltalán nem akar meghalni. De ahhoz, hogy ő ezt fel is fogja, neked komoly segítséget kell nyújtanod.

Először is le kell tisztázni, hogy mindigis hajlamos volt a depresszióra (esetleg örökölte) vagy egy nagy változás eredménye a jelenlegi lelkiállapota. Ha a depressziója örökletes, akkor neki egész életében orvosi segítségre lesz szüksége, és nem árt, ha valamilyen pszichés gyógyszert is szed.

Azonban, ha a depressziója valami negítív esemény eredménye, akkor azt nektek kell megbeszélnetek. Azért mert valaki úgy érzi, hogy a párja jobbat érdemel, mint ő, még nem ok az öngyilkosságra. A háttérben szerintem komolyabb lelki okok vannak. Egy tiszta pillanatában üljetek le és beszélgesstek. Tárjátok fel az okokat.

Ha úgy érzed te már nem tudsz segíteni rajta, és az élete veszélyben van, akkor orvosi segítségre van szüksége. Ha valaki nem beszámítható, akkor akaratán kívül is orvos elé fog kerülni.

Remélem tudtam segíteni!

Petranova

2008. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy válaszoltál, nem okoztál csalódást:)

Most valószinüleg mindenki azt hiszi egy búvalbélelt figura a párom, de az a legfurcsább, hogy nem az...végig nevetek vele órákat...kedves megértő és szerető emberke:)

egyik barátnőmnek elmondtam, hogy mi is történik a szinfalak mögött, és azt mondta ha nem én mondom ilyensmit nem hisz el nekem(ő is jól ismeri)...


az a hülyeség, hogy pszichológián vagyok ls fogalmam hogy mit tegyek nincsen...beszélgetünk, megértem...remélem "kinövi":P dehát a suszternek lyukas a cizmája...:( üdv:) és köszi mindenkinek

2008. dec. 3. 15:57
 9/14 anonim ***** válasza:

De szerinted mi lehet az ok? Miért depressziós? Mindig ilyen volt, vagy valami történt?

Ezek nagyon fontos dolgok, mert lehet történt vele valami, amit nem mer elmondani, de egyedül meg nem tudja feldolgozni.

Petranova

2008. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Már a kapcsolatunk elején azt mondta "én nem vagyok ilyen mint amilyennek látsz..." későbbiekben mondta el hogy kamaszkorában, nagyon sokat csalódott, számára fontos emberekben...szülők barátok...elmesélte hogy sokszor bennt ült a szobában és nem csinált semmit. akkoriban verseket irt (megdöbbentő verseket)...azzóta persze rendeződtek a baráti kapcsolatai a szüleivel való kapcsolat is (amennyire tudom) mégis rá-rá tör ez a valami. igazából nem mondanám depressziónak, hiszen nem lehet az, mert egy boldog ember....úgy érzem néha bemeséli magának hogy "hú de sz...r életem van" egy ilyen esetben nagyon megharagudtam és kitálaltam neki, hogy nem neki van sz...r élete hanem annak aki...és ezer pl-t hoztam fel.ekkor megértette, és hónapokig nem volt baj....

a szerelmünk nagyon erős, habár elég fiatalok vagyunk...éppen ezért nem akarom elvesziteni:(

2008. dec. 3. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!