Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiátriai zárt osztályon...

A pszichiátriai zárt osztályon tényleg szemetkednek az ápolók a betegekkel?

Figyelt kérdés

2020. dec. 17. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem lenne szabad, de biztos előfordul néha.
2020. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert nehez eldonteni, mert aki odakerul, eleve on- es kozveszelyes allapotban van es nincs realitaserzeke sem. Igy biztos eleve tamadasnak tunik minden.
2020. dec. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Én voltam sima rehabilitációs részlegen pánikbetegség miatt és szoktak beszélni róla az ápolók hogy mi van oda fenn..

De akit fenntről hoznak le mert jobban lett azis tudna mesélni. Van aki egész éjjel kiabál ott hogy segítség. Van aki befosik azt csupasz fostos seggel mászkál meg kiabál. Lekell kötözni. Van aki elveszi kérdés nélkül a másik kajáját vagy bámulnak evés közbe. Az ápolokkal úgy beszélnek mint a kutyával. Nem az ápolókkal van ott baj. Csoda hogy bírják ezt csinálni.

2020. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 árokpart ***** válasza:
52%
Miért tennének ilyesmit?
2020. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Igen, szemétkednek.

Nálunk volt bent a pszichiátrián egy anorexiás lány, aki mindig külön asztalnál evett a többiektől, mert félt másokkal együtt enni. Egyszer nem csinálta meg magának időben az ágyát, mire az egyik ápoló elkezdett vele üvöltözni, majd pusztán szemétségből kötelezővé tette neki, hogy egyen a többiek közt, pedig ő szó szerint rettegett ettől, ráadásul a gyógyulását sem segítette ez. Szerencsétlen inkább elrejtette az ételt, mint hogy mások előtt egyen, pedig külön asztalnál ülve legalább pár falatot legyűrt volna. Csont sovány volt, mégsem törődtek ezzel. Mindig eldugta az ennivalót, az ápolóknak pedig fel sem tűnt, pedig az lett volna a dolguk, hogy figyeljenek erre.


Volt odabent egy nagyon beteg fiú is, akit pelenkázni kellett. Többször is hallottam, hogy az egyik ápoló kifejezetten gúnyos hangon megkérdezte tőle, hogy "Na, már megint behugyoztál?". Szó szerint így.


Engem is megaláztak a többi beteg előtt. Kivették a szekrényből a ruháimat, mire én gyorsan kiválasztottam, hogy mit szeretnék felvenni. Erre az egyik ápoló elvette tőlem, majd amikor megkérdeztem, hogy miért tette félre, elkezdett olyanokat mondani, hogy "Ha nem fogod be a pofádat, nem kapsz ruhát! Csóró picsában mehetsz majd ki a többi közé!"


Na, ehhez hasonló dolgok rendszeresen történnek az ilyen helyeken. Én megértem, hogy vannak ott súlyosan beteg emberek és fegyelmet kell tartani, valóban nagyon nehéz munka lehet, de azt, hogy ilyen stílusban beszéljenek velünk, általában nem indokolta semmi.

Persze lehet, hogy más kórházakban nem így van ez, én eddig szerencsére csak egy helyen jártam, bipoláris zavar miatt.

2021. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 árokpart ***** válasza:
100%
Utolsó! Miért nem szóltál a kórházigazgatónak vagy miért ne mragaszkodtál ahhoz, hogy jöjjön ki a rendőrség. Ez már simán garázdaság meg majdnem kényszerítés is. Saját tulajdonoddal azt csinálsz amit akarsz.
2021. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6.

Úgy tudom, hogy a zárt osztályon lévő betegek nem számítanak cselekvőképesnek. Nekik nem kötelesek az ápolók bármikor odaadni még a saját holmijukat sem. Kényszerítést az zárt osztályon nagyon gyakran szoktak alkalmazni, habár azt csak akkor lenne szükséges, hogyha őrjöng valamelyik beteg. Úgy tudom, hogy csak az ágyhoz rögzítésnek vannak szigorú szabályai, a csomagok átadásáról az ápolók dönthetnek. Nem tudtam akkor, de még most sem vagyok teljesen tisztában azzal, hogy milyen jogaim vannak mentális betegként. Rendőrséget hívni viszont akkor sem tudtam volna, ha valóban történt volna valamilyen bűncselekmény, ugyanis nem lehetett egy betegnél sem telefon.

2021. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 árokpart ***** válasza:
95%
Mindaddig cselekvőképes bárki a pszichiátrián ameddig hivatalosan azt a bírói-igazságügyi szemle nem mondja ki. Tehát ha valaki önként ment be vagy nem kényszerrel vitték be, addig saját felelősségre szabadon távozhat. Ameddig a bírói-igazságügyi szemle nem erősíti meg illetve nem határozza meg a bennmaradás-kényszergyógykezelés időtartamát addig semmilyen holmiját nem vehetnék, nem vehetik el. Sőt a bírói-igazságügyi szemle határozatát meg lehet fellebezni így addig az nem is jogerős. Célszerű ezt ott azonnal megtenni a bírói-igazságügyi szemle során. A szemlén jelen lehet ügyvéd, vagy eseti gondnok, egyik hozzátartozó. Tehát van lehetőség lépni de csak ott érdemes és ott lehet, mert utána magadra maradsz a személyzettel és a betegtársaiddal. Fontos, hogy lássák, hogy érdeklődnek utánad és van hozzátartozód úgy kevésbé mernek visszaélni a helyzetükkel.
2021. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!