Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség.3 hét múlva...

Pánikbetegség.3 hét múlva szólófellépés. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ovis koromban jött rám először a roham. Persze én sem beszéltem róla senkinek. Amikor már nagyobb voltam, elmondtam a szüleimnek, de ők csak azt mondták, bebeszélem magamnak. Ahogy nőttem, bekerültem a gimnáziumba, akkor éreztem magam a legrosszabbul. Ezért vettem jó pár könyvet, olvastam, kutattam, és kezdtem megérteni a betegséget. Pszichológushoz is jártam (járok), miután kisírtam a szüleimnek. Nem hitték el, hogy beteg vagyok. Kezdtem lassan jobban lenni. És úgy érzem, egyre magabiztosabb vagyok, nő az önbizalmam. Rohamaim már nincsenek, viszont a szorongást nem tudom elfelejteni, pedig nagyon igyekszem. A zene és az éneklés az életem. Lenne egy szólófellépésem szeptember elején, de nagyon félek, és hiába próbálom magam jól érezni, hiába próbálok bízni magamban, bennem van a félelem. Tudom, hogy már a vége felé járok, nemsokára meggyógyulok, de ez még egy nagy feladat. Hogy lehet még jobban segíteni magamon?
2010. aug. 11. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy mondd le és várj még vele vagy pedig győzd le a félelmedet és ha a fellépést megcsinálod,akkor úgy mond győzelmet aratsz a betegség felett.Olvass utána meditációs módszereknek,pl légzés szabályozás,esetleg nyugtató teát vagy végső esetben egy kis nyugtató.
2010. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt ajánlom. Nekem is van ilyen problémám. Én fuvolázok és vizsgák előtt kb. 1 hónappal már nagyon félek. Hát még aznap. Sokszor kisírom magamból, mert nem bírom.
2010. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne mondd le, mert az visszalépés lenne, sose tudnál tőle megszabadulni. Próbáld el, képzeld el a szituációt, add elő a műsorodat kisebb közönségnek főpróba gyanánt. És még a pszichológusodtól is kérhetsz tanácsokat addig. Gondolj arra, milyen büszke leszel majd magadra a fellépés után és hogy milyen ügyes vagy, hogy olyat tudsz, amit mások nem.
2010. aug. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Nem szeretném lemondani, mert azzal könnyű lenne, és nem is kellene harcolnom.

El szoktam képzelni, de nem mindig tudom elhagyni a szorongást.

A nyugtatóteát kipróbálom.

2010. aug. 11. 13:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Amikor elkezded el fog múlni, addig pedig próbálj lazítani, esetleg jógázni.
2010. aug. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha olvastál a pánikbetegségről te is tudod amit én hogy a testedet TE uralod! Te vagy egyedül képes réá hogy legyőzd! Tedd fel a kérdést ! Mitől félsz? Attól hogy nem felelsz meg a közönségnek? Hát gondolom ezt már tudod mi a válasz!!! Feleslegesen pánikolsz! A fejedben a megoldás! Én úgy győztem le hogy tudom csak az agyam "csinálja" a tüneteket de én URALOM! hA HAGYOM ROSSZUL LESZEK HA NEM AKKOR BIZTOSAN NEM! Ha úgy érzed jön szépen nyugodtan végy levegőt az orrodon és lassan engedd ki a szádon! Ettől megszűnik a szívdobodás,fülcsengés,és hidd el jobban leszel és persze ne foglalkozz ezzel sokat,inkább mással foglald le magad! Menj el a fellépésedre ne hagyd hogy legyőzzön !!! hA MOST HAGYOD MÁS FONTOS ESEMÉNYT IS KIFOGSZ HAGYNI AZÉRT AMIRŐL AZT SEM TUDOD HOGY BEKÖVETKEZIK-E EGYÁLTALÁN! Sok szerencsét kívánok és örömet az életben ! Ha eddig eljutottál Te sok mindenre képes vagy EGYEDÜL! Gratulálok! Ez is menni fog!
2010. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj rá ennyire, mert akkor tényleg bekövetkezhet a legrosszabb, szerintem inkább a pozitív kimenetelekre koncentrálj és ne arra, amit nem akarsz.
2010. aug. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem nem ez lesz életed első fellépése ugye? :)) ismerem az érzést, én is szorongásos voltam, és mindezek ellenére sok-sok fellépésem volt már, én is azt hittem, hogy meghalok, mielőtt ki kellett mennem a színpadra, DE:

amint eljött az idő, mindig megtörtént a "csoda", kiálltam, és elkezdtem, és csak arra figyeltem, hogy minél jobb legyek, a feladatra koncentrálj, hiszen azért csinálod, mert ez az életed:)))) Mindig sikerült és mindig tapsoltak:))))

Hidd el, ha lemondanád a fellépést, azon nyomban éreznéd, hogy de jó lett volna mégis inkább megcsinálni.....


Életem legrosszabb döntése az volt, amikor kiszálltam a zenélésből ( szülői nyomásra), azóta is bánom!!!


A lehetőségeket meg kell ragadni és élni vele:)


Sok sikert kívánok neked, őszintén:)

2010. aug. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, tegnap volt a fellépés, nagyon jól sikerült, és ami a legjobb: fantasztikusan éreztem magam, mert jött egy érzés, ami tényleg kimondhatatlan, és azután már csak zenéltem. Ez az érzést kell megragadni, és szorosan magunkhoz fogni.

Köszönöm.

2010. szept. 5. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!