Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegségtudat nélkül?

Betegségtudat nélkül?

Figyelt kérdés
Egy kedves barátom hangokat hall évek óta, Istenhez fordult, mert azt mondta az ördög beszél hozzá és utasítja, azt mondta nem segítettek a gyógyszerek rajta, ( persze azért, mert 1 szemet kapott 1 fajtából ) hajthatatlan, azt mondja, hogy csak Isten segíthet neki, ez nem betegség, hanem a sátán. Nem hallgat senkire, pedig van megoldás, de hajthatatlan, hogy segíthetnénk neki?
2010. aug. 11. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez szakember segítsége kell, pszichológus, pszichiáter, mert a barátod ön- és közveszélyessé válhat, ha továbbra is abban a hitben él, hogy a sátán hangját hallja, és senki nem segíthet.
2010. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hiába mondom neki, tegnap beszéltem a dokimmal, ezt mondta ő is, de a barátom csak Istentől vár megoldást.
2010. aug. 11. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig valahogy el kell rángatni pszichiáterhez, akár úgy is, hogy valami más orvosnak hazudjátok. A skizofrénnek nincs betegségtudata, pedig létfontosságú, hogy rendszeresen szedje a gyógyszerét. A legkisebb agresszív cselekedet esetén orvos segítségével intézkedni kellene, hogy kórházban kényszergyógykezeljék.
2010. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A szülei elég idősek, sztem nem is nagyon értik ezt, el tudom képzelni, h otthon azt mondja, h minden ok.nincs ötletem:( már mindent kitaláltam, de gyógyszerről szó sem lehet
2010. aug. 11. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:

A járóbeteg rendelőben ezzel az esettel már nem lehet mit tenni... Mert ugye esetleges, hogy elmegy-e a rendelésre, beveszi e a kapott gyógyszert és a többi.

Sajnos, az az egy megoldás van, hogy egyszer mikor különösen őrült rá kell hívni a mentőket, akik beviszik az illetékes akut pszichiátriára, ahol egy darabig kötelező lesz szednie a gyógyszert, és ha egy kicsit kitisztul, akkor már lehet vele normálisan beszélni, és vagy belátja, hogy neki gyógyszerrel kell együtt élni, vagy nem.

Nem vagyok amúgy gógyszerpárti, de a skizofrénia egyes fajtáinál maradéktalan javulást hoznak a gyógyszerek, szóval az antipszichotikum nem placebo, mint az antidepi.

2010. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy barátként nem hívhatod rá a mentőt, csak a családtagok, de előbb-utóbb az lesz a vége.
2010. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még az is eszembe jutott, hogy a h.o-tól meg kell kérdezni, hová tartozik, melyik kórház akut pszichojára, és esetleg beutalhatja, vagy fel lehetne hívni azt a kórházat, azt az osztályt. Területenként, kórházanként is mások a lehetőségek.
2010. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!