Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha sehol sem...

Mit tegyek, ha sehol sem érzem jól magam, mert mindenhol csak az utálat és megalázás vár rám?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy otthon a családban sem érzem jól magam, se az iskolában,se a városban,mert mindneki tudja hogy pszichiátriai beteg vagyok,és én égőnek érzem azt hogy ilyen vagyok,vagyis szégyellem magam.

Sokan utálnak,pedig sosem ártottam senkinek,csak magamnak,de ez már csak az én dolgom.

Volt hogy belehajszoltak öngyilkosságba,vagyis mondogatták,hogy mért nem kötöm fel magam,meg minek élek,minek születtem meg,és nem csak a suliban mondták,hanem otthon is.Ráadásul társasházban lakom,úgyhogy másnapra már mindneki tudta.

Álandóan bántanak csak azért mert látják rajtam, hogy depresssziós vagyok.

Gondoltam már arra is ha már egyszernem váltak e a kisérleteiem,akkor inkább börtönbe megyek

Nem is tudom hogy bírtam ki eddig.

Volt pár öngy.kisérletem, de sajnos balul sült el,mert még mindig itt vagyok.Emiatt voltam már pszichiátrián,meg pszichológusnál, de nem segítettek.Nekem talán csak az lenne megoldás a helyzetemre, ha elköltözthetnék otthonról, de sajnos nincs kihez,márpedig apám azt mondta hogy nem hajlandó egy ilyen pszichiátriai beteg együttélni mint ami én vagyok,és eltartani sem fog.Igaz nemrég lettem 18 és csak 10.osztályom van, de nem tudom hova mehetnék el dolgozni,vagy tanulni ilyen állapotban.


2008. nov. 27. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Még fiatal vagy, az egész élet előtted állj. Inkább szarj le mindenkit.. bocsi, hogy ezt kell mondjam, de tedd ezt. Ne foglalkozz azzal, hogy néz rád a szomszéd Pista bá'. Szedd össze magad, változtass az életfelfogásodon. Később majd mindenki irigy lesz rád, hogy egy ilyen nagy trauma után össze tudtad magad szedni! Hagyd a francba a pszichológust, meg a pszichiátert. Csak betegebb leszel tőlük. Pihenj egy kicsit, aztán gondold végig, hogy milyen ember szeretnél lenni. Ha most feladod mindenkinek meg lesz a véleménye rólad, és sajnos jogosan. Úgyhogy szedd össze magad, egyelőre szarj le mindenkit, csak a jóval foglalkozz!
2008. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

egyetértek az elottem szólóval, csak azzal nem , hogy mások is írhatnának és segíthetnének neked, legalább azzal, hogy biztatnának.én nem tudom, hogy lehetsz ilyen állapotban , ilyen reményvesztetten.anyukádnak is az a véleménye ami apádnak ? o sincs melletted?a szuleid is felelosek az állapotodért.csináltál valamit amiért apád azt mondta?és az is hihetetlen , hogy belehajszoltak az ongyilkosságba !nemcsak egy rossz vicc volt és te komolyan vetted?és honnan vetted ,hogy téged mindenki utál és bánt? hát miféle pszichológushoz, pszichiáterhez jársz?lehet választani ,menj el máshoz!és a családodban sincs senki akivel mindent megbeszélhetnél?fiú vagy, vagy lány?és barátaid vannak?túl sok a kérdés, hogy segíteni tudjunk!elobb meg kellene válaszolnod.


jól mondta az elozo válaszoló:ne torodj senkivel, még fiatal vagy és foleg ne gondolj be magadnak olyasmit, hogy azért amiért pszichiátriai beteg vagy kisebbrendu is vagy.a 10 osztály sem tragédia , nem az iskola teszi az embert!hát akinek csak 8 vagy még kevesebb van?és abból is lehet igazán dolgos ,családszereto ember.nálunk a faluban szinte még kérkednek is vele, hogy a pszichiatriára járnak , szinte divat.ne csinálj belole problémát.van egy ember aki direkt kinyugdíjaztatta magát , mellette teljes értéku életet él ,jogosítványa is van.az ugyesek sokszor kihasználják. van olyan no akinek tényleg semmi baja nem volt és befekudt a pszichiatriára hogy kinyugdíjaztassa magát.bocsi, hogy ilyeneket írok, ez téged nem érint, csak , hogy lásd nem kell ebbol a betegségbol tragédiát csinálni, van még aki ki is használja!

fiatal vagy, járj társaságba, szórakozni, sportolj valamit.vannak nagyon jó konyvek is , amelyek segítenek legyozni a depressziót.pl.ruediger dahlke-tól :depresszió a pozitív lehetoségek tárháza címu konyv.olvasd el és erot, tanácsot merítesz belole.meglátod mennyi muvészt uralkodót sorol fel benne aki szintén depressziós volt /dosztojevszkij, hamingway, sissi ,van gogh/.

és még sorolhatnám,/ most olvastam az interneten, hogy a festok, írók kozel 60%-a volt depressziós.tehát a depresszió jelenthet tehetséget is, pozitív dolgot.balzac, andersen, michelangelo,

2008. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
írj már, hogy olvastad-e a válaszokat és változott-e valami?boldog karácsonyt!
2008. dec. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a bíztatást!

Amúgy lány vagyok

2008. dec. 27. 01:20
 5/6 anonim válasza:
De konkrétan mi a gondod?
2009. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és boldog új évet!de még mindig nem írtál arról ,hogy változott-e már a helyzet van-e már munkád, vagy fiúd?remélem az ongyilkos gondolatokról már letettél!látod itt is mennyien szeretnek és aggódnak érted.
2009. jan. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!