Az antidepresszáns tényleg agykárosodást okoz?
Oké, én nem sok mindenhez értek, de a gyógyszerekhez nagyon. A valóság a következő: az AD gyógyszerek átmenetileg megváltoztatják az agy kémiáját. Bizonyos területekre jó hatással vannak (hangulat), míg másokra rosszakkal (memória). Ha így nézzük, akkor igen, okozHATnak agykárosodást, főleg ha vki évekig, évtizedekig szedi. Ezt persze az alany nem fogja érzékelni magán. De ha a gyógyszert le kell tenni (elvonás), akkor bizony rá fog döbbenni, hogy nem úgy működik az agya, mint gyógyszerek nélkül.
Tanácsom a kérdezőnek: Ha súlyos vagy középsúlyos a depresszió ÉS(!!) jobban vagy a gyógyszertől, akkor szedd. De max 8-12 hónapig, utána el kell hagyni, pont a függőség kialakulásának veszélye miatt. A gyógyszer csak egy mankó, de a törött lábú embernek sem kell élete végéig mankóval járnia. Meg KELL tanulnia mankó nélkül is járnia, felerősödnie. Az antidepresszánsok, nyugtatók ugyanez a kategória. ÁTMENETILEG segítenek, de enélkül is tudni kell élni, boldognak lenni. ( A függők soha be nem ismernék, hogy függők. Az alkoholisták sem vallják be, hogy alkoholisták.)
1-es, hát te aztán nagyon értesz hozzá, tényleg. (Milyen lehetsz a többi területen, ahol még a saját bevallásod szerint is tudatlan vagy?)
1. Nem okoz agykárosodást (majd 10 éve szedem).
2. Nem okoz függőséget, az a nyugtató.
3. Mindig azok osztják legjobban az észt, akik a büdös életben nem szedték, csak össze olvastak minden szarságot...
4. ...arról az 5%-nyi emberről, aki nem megfelelő gyógyszert kapott vagy nem megfelelően szedte, ezért nem használt neki.
5. A maradék 95%-ról - akiknél simán működik - nem olvastak semmit, mert azok nem is kerülnek a hírekbe.
Az újabb típusú antidepik (SSRI, SNRI-k) már viszonylag biztonságos gyógyszerek, lehetnek nekik kellemetlen mellékhatásaik de agykárosodást biztosan nem okoznak hosszútávon sem, aki mást mond az egy dilettáns.
Rájuk kattanni sem lehet egyáltalán, hetek alatt alakul ki a hatásuk, és semmilyen hirtelen boldogságérzetet, megkönnyebbülést nem okoznak ami a rászokást indokolná..
Amik tényleg károsak azok a benzodiazepin típusú nyugtatók (frontin, xanax stb.). Az antidepik hatása kb 2-3 hét alatt alakul ki, ezakatt a depressziós tünetek akár rosszabbodhatnak is. Erre az időszakra szokták felírni a szorongásoldókat. Fizikailag elég szar elvonási tüneteket okoznak, semmiképpen sem szabad rajtuk maradni.
De már megint hülyeségeket beszélsz. Nem érdekelnek az ostoba jútub videóid, próbálok mindennek alaposan utánaolvasni hiteles, tudományos forrásokból utána vonok le egy konklúziót. És nem egy félórás debil videó megnézése után, amit nagy valószínűséggel a drog és gyógyszerellenességükről híres szientológusok kreáltak. Csak magától az antidepitől teljesen tényleg nem gyógyul meg senki, ezért szokták különböző viselkedésterápiákkal kombinálni. Az sem igaz hogy nem mérték még meg ezeket. Mérhető a szintjük ha mintát vesznek az agyszövetből, ahogy ezt tették már rengeteg kutatásnál majmoknál vagy elhunyt embereknél.
A mellékhatások pedig nem minden egyes embernél jelentkeznek, le van írva a gyógyszertájékoztatóban pontosan mi ezeknek az előfordulási aránya. Amiket leírtál úgy próbálod feltüntetni mint ha minden egyes emberrel ez lenne a szitu, közben meg 1000-10000 emberből egynél fog ilyet okozni. Nem tudom minek kell csúsztatni meg hazudni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!