Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Mit tegyek?

Mi a bajom? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Világéletemben zárkózott személyiség voltam. Sosem volt sok barátom. Új emberek felé nagyon nehezen nyitok, nem szeretek idegenekkel beszélni. Mindig is elfojtottam az érzéseimet, sem a barátaimnak, sem a családtagjaimnak nem beszélek róluk. Rengeteget sírok itthon, hibáztatom magam minden miatt. Gyűlölöm a testem, nem szeretek tükörbe nézni. Ritkán találom csak magam szépnek, pedig szokták mondogatni nekem, hogy az vagyok, de nem tudok hinni nekik. Általában szomorú vagyok, egyáltalán nincs kedvem semmihez, utcára menni is nehezemre esik. Nagyon vékony vagyok, alig eszek valamit, nincs nagy étvágyam. (166 cm/45 kiló) Folyton feszengek a külsőm miatt, nem érzem magam nőnek, mindig azt hiszem, engem bámulnak, rajtam csámcsognak az emberek. Továbbá nem tudok örülni semminek, hiába érek el valamit, amire régóta vágytam, nem tesz boldoggá. Nagyon bánt, hogy nem tudok örülni a barátaim sikereinek, nagyon rossz embernek érzem magam emiatt. Sokat gondolok az öngyilkosságra - ez időről-időre jön elő, havonta kb. egyszer komolyabban, ilyenkor egész nap erre gondolok csak, lejátszom magamban az egészet, hogy, mikor, hol csinálnám. Kb. 12 éves koromban gondoltam erre először (most 18 vagyok).

Gyűlölöm magam, nem tudok így élni. Fel tudom fogni még, hogy nem meghalni akarok igazából, hanem teljesen megváltozni. De nem megy, akárhogy próbáltam. Gyűlölöm az összes negatív gondolatot, de NEM TUDOK szabadulni tőlük. Nagyon félek magamtól. Kérlek, segítsetek! Kihez forduljak, mit tegyek, egyártalán, mi ez az állapot, miért vagyok ILYEN?


2010. aug. 1. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Pszichiáterre van szükséged, depressziós vagy, nem kicsit. Sürgősen keress szakorvost, kezelhető a betegséged. A háziorvosod megmondja, kihez fordulj, ad beutalót, ha kell. Fiatal vagy még kigyógyulhatsz. Kár, hogy nem mentél már korábban orvoshoz. Jobbulást: egy betegtársad.
2010. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Depresszív hajlamok, némi akut anorexia.


Én is hasonló vagyok mint te kivéve ezt a nem eszek részt. Amúgy nem tudom, de tudom hogy amit átélsz az jó rossz. (Tapasztalat)

2010. aug. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnállak! Nálam detto ugyanez a helyzet csak én sovány helyett túlsúlyos vagyok, de teljesen megértelek.. Szörnyű ez a helyzet én se tudok mit tenni, csak őrlődök tovább.. Szerintem is fordulj szakorvoshoz.. Én nem érzem magam erősnek hozzá hogy megtegyem, de te ne add fel!


20/L

2010. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor vagyunk egy páran. (A második kommentelő újra)
2010. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%

Leges legelőször, ha szeretnél ezen változtatni imádkozz Istenhez teljes szívvel segíteni fog.


Nem te vagy az egyetlen akinek megfordult ez az agyában akár egy röpke pillanatra is.


Sátán az aki ilyen gondolatokat gerjeszt benned de Isten nem akarja a károdat és a szenvedésedet ő szeret téged. Fordulj felé és ő megsegít. Olvasd a Bibliát mondjuk kezd az Ó szövetséggel. Kérd istent, hogy vezessen az igaz vallása felé majd ő meglátod vezetni fog megtanít téged arra, hogy sok boldogság van már itt a földön és ami előtte téged sanyargatott az nem fog bántani téged soha.

2010. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp fordulj pszichiáterhez! Istenhez csak utána.

És kérj segítséget a családodtól,környezetedtől.Ez nagyon fontos. Nagyon sok beszélgetéssel,őszinteséggel sokat javulhat a helyzet,és nem kell egyedül szembe nézned a gondokkal.

A kislányom is szenved pszichés betegségben,mostanában szorongáscsökkentőt szed,most nyitottabb,többet elmond a gondolatairól,érzéseiről,és a napokban mondta,hogy sokkal jobb neki,hogy elmondta ezeket a dolgokat,megkönnyebbült tőle.Ne fojtsd magadba,az felemészt.

És tényleg menj orvoshoz!

2010. aug. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha öngyilkos leszel azzal semmit nem oldasz meg,hisz gondolj a szüleidre ők egész életükben szomorúak lesznek mert magukat okolnák emiatt,és azt hinnék ők rontottak el valamit. egyébként meg örülj minden apró dolognak ,hisz más embernek még rosszabb körülmények között kényszerű élni PL afrikában...légy magabiztos és határozott
2010. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én lennék a legboldogabb, ha az éhező afrikai gyerekekre gondolva már nem kerülgetnének ilyen gondolatok. De sajnos ez nem így megy. :( A szüleimtől, "barátaimtól" nem tudok segítséget kérni. Akárhányszor próbáltam jelezni, hogy szenvedek, csak olyanokat kaptam, hogy "jajj ne nyafogj már megint" stb...

Folyamatosan próbálom a túlélést, apró célokat tűzök ki magam elé, egy nyelvvizsga, kitűnő érettségi, felvétel az egyetemre stb., amik lekötöttek viszonylag, de ha nincs semmi, amivel foglalkozhatnék, mindig előjönnek ezek a gondolatok.

2010. aug. 2. 21:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Szegény lány, nem elég hogy totál kész van még ezt az Isten-Sátán dumár id beadják neki... A legrosszabb amit most tehetsz hogy elkezdez valami szektába járni. Azt tanácsolom hogy kezd el valami hobbit, olvass sokat, sétálj, szemléld meg a világot, tanulj, és feledkezz meg az önsajnálatról!
2010. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!