Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van olyan érzésem, hogy...

Miért van olyan érzésem, hogy meg fogok halni? Ugye nem fogok?

Figyelt kérdés
Egészséges vagyok, és néha mégis ramjon egy ilyen, hogy Úristen ha elalszom akkor meghalok miközben alszom. Most is félek visszamenni a szobámba, mert mi van, ha ott meghalok amíg alszom :/

2020. jún. 23. 01:32
1 2
 11/16 anonim válasza:
71%

Micsoda értelmes válasz némelyik..

Sokan vannak így éjszaka nyugi, nagyon sokáig én is így töltöttem éjszakákat. Ezt sok minden kiválthatja: horror film ami mély nyomot hagyott, stressz ami követheti a pánikbetegséget is, betegségtől, jövőtől való félelem.. nem félted mindig az egészséged?

2020. jún. 23. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Pánikrohamaim szoktak lenni. Amikor kiírtam ezt a kérdést, előtte is volt. És igen, szinte mindig azt figyelem hogy na ha ott fáj, akkor vajon mi bajom lehet. Ezt próbálom elnyomni magamban úgymond, mert legbelül tudom, hogy nincs semmi bajom, és az aggódással csak rosszabb lesz. Neked is köszönöm a választ és az előzőnek is. Mindjárt megnézem a cikket, amit írtál :)
2020. jún. 23. 04:00
 13/16 anonim ***** válasza:
50%

Mi történik a mindennapokban, ami ekkora stresszhatással jár a számodra?


Felelősségre vonnak a szüleid rendszeresen az iskolai jegyek miatt? Többet követelnek Tőled, mint amennyit nyújtani tudsz?


Rendben van a szüleid egymás között viszonya? Nincs véletlenül valamilyen rejtett feszültség a családban?

2020. jún. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Huu, hat a csaladom az nem a legjobb csalad. Szoktak veszekedni, de az engem egyaltalan nem zavar, nem is erdekel. Viszont az ocsemmel sokat veszekszik apam, na az mar sokkal zavarobb. Es igen, a jegyek miatt is sokat veszekedtunk, amig volt suli :/ Es apam egyszeruen nem erti, hogy van, amibol nem tudok jo jegyeket szerezni, mert nagyon nem nekem talaltak ki azt a tantargyat. Igazabol szinte allando feszultsegben elek a szuleim miatt, es ebben nincs semmi tulzas sajnos.
2020. jún. 23. 11:56
 15/16 anonim ***** válasza:

Akkor valahogyan a tudomására kell hoznod Édesapádnak, hogy számodra érdektelenek bizonyos tantárgyak. Próbáld meg elfogadtatni Vele, hogy a TE Életedet Ő nem élheti!


Ettől még lehetsz valamilyen módon KIVÁLÓ SZAKÉRTŐJE OLYAN SZAKMAI ÁGAZATOKNAK felnőtt korodra, amelyik nem csak és kizárólag "hírnevet" szerez a művelőjének, hanem más módon biztosítja a megélhetésedet.


Sajnos most egészen konkrét példával nem tudom megvilágítani, hogy mire gondolok, de talán egy másik válaszoló kifejti helyettem...


13-as válaszoló voltam.

2020. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15-ösnek igaza van. Sajnos azonban sokszor nem lehet beszélni a szülőkkel, talán részben mert a saját hiányosságaikat akarják "kijavítani" a gyereken ("én buta vagyok a matekhoz, de majd a fiam/lányom!"). Segít talán, ha tudatosítod magadban, hogy náluk is ilyesmiről lehet szó. Biztos csak neked akarnak jót, ezért nem tudnak teljesen tisztán gondolkodni.


(A jegyeken meg ne szorongj. Vedd komolyan a tanulást, de ne szorongj rajta, mert rengeteg hasznosítathatatlan tudást is felhalmoztok jelenleg, ez sajnos ilyen jelenleg).

2020. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!