Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha szét idegele...

Mit csináljak, ha szét idegelem magam és félek az erősebb antidepresszánstól?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. 2 éve járok pszichológushoz, pszichiáterhez kb. 2 hónapja. Nem-meghatározott szorongással és közepes depressziós epizóddal vagyok diagnosztizálva. A depresszió szerintem ,,csak" a szorongás következménye. Sokszor voltak pánikrohamaim. Ami kifejezetten frusztrál az a város, tömeg, forgalom. A pszichiáter írt fel nekem 10 mg antidepresszánst és 0,5 mg xanax SR-t. Majd mikor meg lett emelve 10-ről 20 mg-ra az antidepi adagom, bekerültem a pszichiátriára, mert egészen más és durva tüneteket hozott elő (pl. bántani akartam másokat, holott ez egyáltalán nem jellemző rám). A pszichiátrián vissza lett csökkentve 10-re az antidepim, viszont azt mondta az orvos,hogy az én esetemben indokolt lenne a 20-as. Ebbe én nem egyeztem bele, maradtam a kisebb dózisnál, mert féltem, hogy megint durva tüneteim lesznek ha elkezdem szedni az erősebb antidepit. (egyébként ez a 20-as lenne a végső dózisom, ennél tovább nem kéne emelni)

Nem mondom, hogy teljesen jól vagyok, mert voltak érzelemkitöréseim, pánikrohamaim mióta kijöttem a kórházból, de jelentős a javulás.

Ezen a héten itthon maradtam mert lebetegedtem, és megint szorongok, hogy hogy fogok bemenni a városba, hogyan fogom én túlélni azt... Ez az egész egy ördögi kör.

Mit tegyek? Ilyenkor mit kell csinálni? Nagyon rettegek a 20-as antidepresszánstól. Szenved a lelkem már ettől a sok idegeskedéstől.



2020. márc. 3. 16:24
 1/5 szamo77db ***** válasza:
0%
A kezelőorvosoddal beszéld ezt meg.
2020. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el Eckhart Tolle A MOST hatalma c. csodás könyvét. Ismerek olyat, aki kijött a pánikból és a szorongásból a könyv elolvasása után.
2020. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
A tabletta méreg , nem old meg semmit . Sport önvédelem kerékpározád alkotó művészeti tevékenység hasznos hobbi ami fejleszt . Természetesség .
2020. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hm. A 0.5-ös Xanaxtól nem múlt el a szorongás egyáltalán?
2020. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 csökkent, de nem múlt el, ugyanúgy voltak pánikrohamaim. Úgy érzem kb semmit nem ér a xanax, csak aluszékonyabb lettem tőle.
2020. márc. 3. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!