Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttként jutnak eszembe...

Felnőttként jutnak eszembe apám mocskos csajozásai? Eddig ezekre nem is emlékeztem!

Figyelt kérdés

Találkoztam egy nővel aki ismert engem, majd mondta hogy apám barátja volt. Akkor ugrott be utána hogy kisiskolásként ehhez a “nénihez” vitt engem amikor zeneiskolám, focim lett volna. Minden héten oda mentünk egész sokáig, én rajzoltam és számítógépeztem, utána pizzát ettünk vagy hot dogot. Anyám sokat dolgozott, soha nem kérdezte milyen volt a szakkör. Meg valahogy tudtam, hogy nem kell erről beszélni, hogy a “Pizzázás” a mi titkunk, igazi apa-fia program. Érdekes, hogy eddig csak arra emlékeztem, hogy pizzázni mentünk! Meg a videójátékokra. Aztán rájöttem, hogy dehát nekünk nem is volt számítógépünk otthon! Pedig teljesen úgy emlékeztem mintha otthon játszottam volna. A nőre egyáltalán nem, de most teljesen beugrott azóta! Mint egy álom! Volt már előtte is deja vu érzésem, álmomban láttam helyzeteket, de nem gondoltam hogy igaz volt.

Ez hogy lehet? Miért nem emlékeztem eddig? Hogy lehet ilyet elfelejteni? Valami baj lehet az agyammal amit ki kell vizsgáltatni?


2020. márc. 1. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Semmi bajod nincs, emlékeid keveredtek és kész. Lehet álomra emlékszel, ilyet el kell engedni, semmi jelentősége nincs.
2020. márc. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kelemetlen, feldolgozhatatlan emlékeket megpróbálja elfelejteni az agy. Te tudtad, hogy apád tilosban jár, és nem szabad arról beszélni, hogy hol jártál. Normális, hogy megpróbáltad elfelejteni.
2020. márc. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
a kisebb gyerekek naivságát használják ki a pedofilok is..(is)
2020. márc. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van ez gyerekkorban. Eltemetődik a tudatban, amit "nem szabad" a szülők, nevelők utasítására tudni. De sajnos direkt nem tudunk "felejteni" (ennek oka van és fontos is) hanem betemetődik a tudat alá. Ahol akkumulálódik, bánt - azt sem tudjuk, mi bajunk - és néha atavisztikus erővel feltör. Mivel ez rossz, bántó, és a feltörés rendszerint nagyon rosszkor is történik, a lélekgyógyászok ezeket az eltemetett, tudatalatti dolgokat keresik, és "hozzák fel" a sötétből a tudat fényére. Tudatosítják, és ezáltal megszűnik a rossz hatása, és sokszor lebénító az ember elfogadja ez volt, így volt - és tovább tud lépni a saját útján. Neked most ez drága pszichológusi segítség nélkül megtörtént, ez jó, gyógyító, még ha most egy ideig rosszul is érzed magad, jobb lesz.
2020. márc. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi agy működésének sajátossága, hogy bizonyos tárolt emlékek az események megtörténtét követően csak évtizedekkel később kerülnek felszínre. Semmiféle agybajról nincsen szó.
2020. márc. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most, hogy már felnőtt vagy, több rálátásod van a dolgokra, így már összeállt a kép.
2020. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!