Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az milyen betegség ha emberek...

Az milyen betegség ha emberek közé kell mennem azonnal rossz kedvem lesz?

Figyelt kérdés
Pedig munkahelyre muszàj jàrni, tàrsasàgi életet amúgy soha nem éltem semmien formàban. Màr attól rossz kedvem van hogy holnap felvételizek új helyre. Meg azt vettem észre mindenhol utàljàk az ilyeneket, de én nem tudok mit tenni. Csak itthon szeretek lenni. Ez is a depresszió része? Mert egyszer azt megàllapitottàk rajtam, csak utànna màr nem mentem vissza. 27F

2019. okt. 1. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Szociális fóbia
2019. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Szociális fóbia, habár ott kifejezetten szorong az ember, nem csak egyszerűen rossz kedvű lesz. Szerintem egy jó magán pszichológus/pszichoterapeuta tudna ebben segíteni. Na meg jó sok sport. Napi fél óra futás pl.
2019. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez depresszió.

Imádják mostanában mindenkire azt mondani, hogy antiszociális, meg szociális fóbiája van, pedig sokan csak zárkózottak, inteovertáltak, alapból otthon ülő típusok ezek nem betegségek.

Ha soha nincs kedved emberek között lenni, az már nem feltétlenül egészséges, ha ez lehangoltsággal társul, akkor pedig biztosan depressziós állapot.

Menj vissza pszichológushoz.

2019. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Picikét én is ilyen vagyok, csak én nekem váltakozik. Vágyom is a társaságra, de szeretk 1-2 órát magam is lenni, meg itthon lenni.
2019. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Önbizalom hiány! El kellene fogadnod magad olyannak amilyen vagy. Ha te megteszed a többiek is megteszik, aki meg nem az nem a barátod. Lehetetlen elvárni, hogy szeressenek, ha te nem szereted magad! Könyv: Légy jó önmagadhoz Paul Hauck.
2019. okt. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként én is szorongok.
2019. okt. 1. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Tudom, süket fülekre talál, és csak a zsigerből nyomott piros kéz lesz a jussom, de ha csak egyvalaki változtat, már nem volt hiábavaló a fáradozásom.

Szóval, kedves fiatalok, arról van itt nagyba'szó, hogy a manapság népbetegséggé vált idegrendszeri defektusok szinte kivétel nélkül a helytelen táplálkozásra vezethető vissza. S ha ezt az okot megszüntetjük, tünetmentessé is tehető a "betegségetek". Hihetetlen, mi? Pedig egyszerű. Egy felnőtt ember beleiben 2-2,5 kg baktérium s gomba tanyázik. Amikor eszünk, tulajdonképpen nem is magunkat tápláljuk, hanem ezeket a parányi élőlényeket, amik aztán feldolgozzák számunkra elfogadhatóvá teszik. Csakhogy! Ha nem jó üzemanyagot viszünk be, a több tucatnyi baktériumtörzsből néhány éhen hal, kipusztul, ez pedig beláthatatlan következményekkel jár. Kimutatták pl, hogy a depressziósok bélflórájából két baktériumtörzs, a Dialister, valamint Coprcoccus hiányzik. Ezek a sok évi étolajfogyasztás, valamint a rostszegény táplálkozás (hogy a nyakra-főre felírt antibiotikumról ne is beszéljek) miatt tűnnek el egy ember béltraktusából, ám ha pótoljuk, és fenntartjuk őket, a fenti defektusok megszűnnek.

2019. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ez szerencsére egyre kevésbé tabu. És lassan át fog érékelődni a "mentális" vagy "pszichés" betegségekkel kapcsolatos felfogás is.


Annyit még hozzátenném, a helyes táplálkozás nem minden, előfordul, hogy valakinek felszívódási zavara stb van. De tény, hogy egyre több dolog igazolja amit írsz. Viszont azt se felejtsük el, hogy ettől még léteznek olyan állapotok, amiket nem szervi dolgok okoznak.


De itt egy érdekesség:

[link]

2019. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Húha! Kellemesen csalódtam az oldalban. Köszönöm ezt az élményt, uccsó. Némileg azonban szeretnék ellenkezni a válaszod egy részével; nevezetesen a felszívódási zavarral. Ti., legtöbbször azt is a bélflóra felborulása idézi elő. Mire gondolok? Írtam a belekben lakozó bacikról és gombákról. Ők teszik felszívódásra alkalmas állapotúvá az elfogyasztott táplálékot. Ha kevesen vannak, nem győzik a melót, és előáll a felszívódási zavar. És, hogy lássuk, mennyire nem vicc ez, nézzük tovább a történetet. A vékonybél csupán egy hartyaszerű izével határolt cső. (Aki töltött már kolbászt, az tudja.) Ezt belülről a baktériumok sorfala védi. Ha ez a sorfal megritkul, ha nem tudja ellátni a feladatát, a gombák spóráinak horgas végű rögzítő pányvái felsértik ezt a hártyát. Itt apró gyulladások, ezek helyén elhalt szövetek, lyukacskák keletkeznek, melyeken keresztül emésztetlen ételmaradék, emésztetlen fehérjemolekulák áramlanak a vérbe, folyamatosan csúcsra járatva az immunrendszert. Ez az áteresztő bél szindróma, ami mára a jóléti társadalmak népbetegsége. És a fehérjék mimikrihatása következtében kialakul az autoimmun betegség, mely mindenkinél más formában mutatkozik meg, attól függően, hogy örökletesen mire hajlamosabb, illetve attól függően, hogy milyen fehérje indította be az immunrendszert. A tejfehérje pl a tüdő sejtjeire hasonlít, így ha folyamatosan az kerül a vérbe, asztma lesz a következménye.

Summa summarum a földkerekség legnagyszerűbb teremtményének az egész léte, hangulata, egészsége, hormonháztartása, működése a beleiben lakó nyavalyás kis bacikon múlik. Kiábrándító, mi?

2019. okt. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!