Most szólok, hogy a gyógyszerezéshez abszolút nem értek mentális betegség téren, inkább a lelki folyamatokhoz.
DE! Megosztok egy saját tapasztalatot. Én nem szedtem pszichiátriai gyógyszereket, de fogamzásgátlót igen. Akármilyen keservesen próbálkoztam, sehogy sem tudtam lefogyni mellette. Amióta nem szedem, ÉS emellett figyelek oda a kajára, csak úgy olvadnak le a kilók.
Pedig azokra is mindenki azt mondja, hogy ő, a mai antibébi tabletták olyan alacsony hormontartalmúak, hogy csak kifogás, hogy attól hízol, és titkon biztosan zabálsz. Aztán láss csodát, abbahagytam, és nincsenek többé súlyproblémáim.
Nem tudom, hogy a te pszich. gyógyszereidnek mi a hatóanyaga, hogyan hatnak a szervezetre, de megér egy próbát, hogy orvosi felügyelet mellett csökkentsétek az adagot, vagy teljesen leállj róla.
A legfontosabb kérdés itt az hogy mire szeded és mennyit?
Én pl a lítiumtól híztam 15 kg-ot, de ahogy abbahagytam, 1 hónap alatt vissza is ment a testsúlyom. Az antipszichotikum is eléggé fel tudja hizlalni az embert. Neked kell mérlegelni a szedésüket. Esetleg az orvosoddal próbáltál beszélni erről?
Én is híztam jócskán 45 kg-ról 60+-ra. Aztán amikor elhagytam, le is ment mind. Szerencsére nem szedtem sokáig, és nem is volt rá nagy szükségem.
Viszont a pajzsmirigyemet rendesen tönkrevágta, egekben volt a TSH-m tőle. Ezt onnan tudom, hogy mivel gyakran a pajzsmirigy rendellenesség okoz depressziós tüneteket, alvászavart, ezért a pszichiáter először ezt kérte, hogy vizsgáljuk ki. Ekkor elhanyagolható volt a normálistól való eltérés. Aztán kétéves vagy mennyi szedés után valamiért megint elmentem TSH-t is vizsgáltatni, és olyan rohadt magas volt, hogy a kapott másfélhónapos időpont helyett egy hét múlva adtak. Ekkor mondtam a dokinak, hogy a változás tuti, hogy két év alatt történt, kérdezte, hogy milyen gyógyszert szedek és egyből le is álltam vele, adott L-trioxint és pár hónap múlva teljesen helyreállt mellette. Azóta arról is leálltam, és minden rendben.
Szóval TSH-t is vizsgáltass. Kérj a körzetitől teljes labort beleértve TSH-ra is ezzel az indokkal, lehet, hogy ő nem adhat, akkor utaljon be endokrinológushoz, majd ő.
De mindenképpen konzultálj az orvosoddal a gyógyszer elhagyásáról, lehet, hogy a betegséged miatt valóban szükség van rá, vagy valami másra. Ha elmondod a panaszt, akkor lehet, hogy ad egy másikat.
Nálam a Cipralexnél az volt az érdekes, hogy amikor később a pszichiáternek mondtam, hogy elhagytam (én nem konzultáltam vele) akkor hümmögött, megnézte a gyógyszerkönyvben, hogy van-e ilyen mellékhatása, és azt mondta, hogy nincs ilyesmi leírva. Az endokrinológusom viszont írásba is adta, és a tapasztalatok alapján neki van igaza. Hálás is vagyok neki, mert még időben észrevette, a kiváltó okot is kereste, nem csak kezelte a bajt, és így a pajzsmirigyem egészséges maradt. Különben tönkre vághatott volna, és szedhettem volna egy életen át azt a francos cuccot is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!