Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már pánikbetegség?

Ez már pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves lány vagyok, kb. 2 hete volt az első rohamom, természetesen azt gondoltam, hogy fizikai problémám van, korházban is voltam, ahol közölték velem, hogy ez csak egy pánikroham volt, mert megvizsgáltak és mindent rendben találtak. Aztán voltam pszicháternél, aki azt mondta, hogy ez még nem betegség, csak egy rohamom volt. Azóta már volt több is, legalábbis hasonló. Viszont a legrosszabb inkább az, hogy állandóan rettegek, hogy jön egy újabb és próbálom nyugtatni magam, hogy nincs semmi bajom, aztán bumm megint rám jön, a légzési nehézség, a mellkasi szorítás és a hányinger már majdnem hogy állandó. Egész nap azon jár az eszem, hogy mikor lesz megint valami tünet, ha éppen nincsen akkor is. Egyébként is a betegségekre nagyon allaergiás vagyok, félek tőlük, ha valakinek valami komolyabb baja van, képes vagyok hetekig azon rágni magam, hogy nekem is ez a bajom..Tudom, hogy ez csak az agyamból jön, de egyelőre nem tudom legyőzni. Magán orvoshoz kértem időpontot erre a kognitív viselkedésterápiára, mert azt olvastam az megoldás lehet, csak sokan vannak nála és több mint egy hónapot kell még várni, nem tudom addig, hogy csináljak bármit..

Szívesen fogadnék egy pár jó tanácsot, azoktól akik esetleg már túl vannak rajta, és sikerült legyőzniük. Előre is köszönöm!


2019. szept. 16. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem, nem az. Egyébként hiába van a DSM-ben benne, hogy létezi pánikbetegség, valójában nem létezik. A pánikrohamok sorozata mögött (amit betegségnek hívnak) mindig van valami mély baj.


Olyan pszichiáterhez menj, aki pszchoanalízissel gyógyít. Majd az megmondja, hogy mi a valódi oka a tünetednek.


Nekem voltak, nagyon súlyosak, féltekezeltek hülye sarlatánok, rengeteget szenvedtem, és mire normális orvoshoz jutottam és kiderült, mi a valódi ok, addigra minden késő lett. Már nincs pánikrohamom, soha, egy sem, nem szedek semmiféle hülye dilibogyót, de nincs életem sem, sem életkedvem, sem jövőm. Eltelt egy csomó idő, embertelen sok szenvedéssel, feleslegesen. Te ne várd meg ezt. Addig menj, amíg a legjobb dokit meg nem találod, és rúgd ki azonal azt a barmot, aki csak gyógyszerrel akar megoldani mindent, és 5 percet, ha szán rád. Az nem orvos, az nem téged lát, csak egy fehérköpenyes SARLATÁN. Te ne légy az áldozatuk, épp elég, ha én az lettem.

2019. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az jó, ha tudod, hogy az agyadból jön. Gondolj még arra, hogy minél többet rágódsz rajta, valszeg annál inkább gerjeszted ezt az egészet, tereld el róla a figyelmed olyankor. Ha túl sokára kaptál időpontot, esetleg visszamehetnél addig a pszichiáterhez, hogy most már nem csak egy rohamod volt.
2019. szept. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

szerotonin, oxitocin, dopamin vagy egyéb hormonok alacsony szintje/hiánya is kiválthat ilyen pánikreakciót a szervezetben, ami nem valós félelem, csupán a test egy hiány állapotára adott reakció. Ezt a hiány állapotot előidézheti hosszú ideje fennálló lelki probléma is, ami folyamatos nyomást gyakorolva a szervezet idegrendszerére idővel megbetegít, persze ennek ellenkezője is lehetséges, mikor teljesen megmagyarázhatatlanul alakul ki a szervezetben valamilyen krónikus betegség, mely hasonló szövődményekkel jár.


Próbálj ki mondjuk valamilyen szerotonin visszavételgátló gyógyszert, ha ez enyhíti a pánik érzést, akkor egyértelmű, hogy a szervezeted hormon háztartásában is felborult valami.

Nekem például a Tramadol Actavis nevű gyógyszer vált be ilyen célra, ami egy enyhe fájdalom csillapító is amellett, hogy nyugtatólag hat a központi idegrendszerre és javítja a szervezet szerotonin szintjét.

2019. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
El ne kezd gyógyszert szedni mert véged van! Legális drogok! Nagyon jó hogy rögtön segítséget kértél.Addig pedig 1 megoldás van és az a figyelemelterelés. Minél többet foglalkozol a panikrohamokkal minél jobban félsz tőlük minél jobban küzdesz ellene és figyeled önmagad annál rosszabb lesz a helyzet. Nehéz nem gondolni a rózsaszín elefantra de muszáj elterelni a gondolatid róla. Más megoldás nincs!
2019. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat. A helyzet az, hogy sajnos gyógyszert szedek, mert az elején nagyon meg voltam ijedve és egyből felírták a frontint, kétszer felet, és a cipralexet, a cipralexet két napig szedtem vagy három, de rosszabbul voltam tőle, mint előtte. A frontint viszont szedem, de ez is csak amíg nem jutok el orvoshoz. Október 21-ére kaptam időpontot, mindenképpen az az elsődleges cél, hogy a gyógyszerek nélkül érjem el amit akarok. Csak tényleg olyan nehéz, hogy ne erre gondoljak, ha masra gondolok akkor is ott motoszkál az agyamban. Azt is elképzelhetetlennek tartom, hogy így dolgozzak, pedig lehet hogy jót is tenne.
2019. szept. 17. 11:50
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha elég sok odafigyelést igényel, lehet hogy jót tenne, igen. De kereshetsz otthon is valamit, ami leköti a figyelmed. Fejts rejtvényt, tornázz, whatever. Ne hagyj magadnak szabad időt arra, hogy tápláld ezt a pánikot.
2019. szept. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!