Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orrfolyás/dugulás ellen mit...

Orrfolyás/dugulás ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Pár napja megfáztam, azóta folyamatosan szenvedek az orrommal. Ha nem cseppentek bele, akkor teljesen eldugul, csak a számon keresztül tudok levegőt venni, amitől már a szám van kisebesedve. Ha cseppentek -mint most- akkor meg 3 percenként kell fújni az orromat, folyamatosan szipogok. Meddig fog ez még tartani? Már 3 napja megy. Se ízt, se szagokat nem érzek.

Voltam már megfázva, de ilyen sokáig még sose tartott. :(

Házi praktikák, bevált módszere van valakinek az orrfolyás gyors elmulasztására?


2010. júl. 11. 15:26
 1/7 anonim válasza:

csinálj kammilás teát, hajolj a fazék fölé,teríts magadra egy törölközöt.és maradj ugy egy ideig,had párologjon és lélegezz mélyeket!(megfázásra)és igyál is kamillás teát!

vegyél rágót,mentolosat,vagy mentacukorkát,nekem ez bevállt!

2010. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tüsszentés, az kipucolja az orrod...egy időre...
2010. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy allergia miatt folyik az orrod?Náthánál nem jellemző az orrfolyás ilyen hosszú ideig.
2010. júl. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Torkom is fáj, ezért gondolom, hogy megfázás.

Asszem ma vagyok a mélyponton. Viszont ha holnap se javul, elkezdek gyanakodni.

Köszönöm a tanácsokat.

2010. júl. 11. 20:38
 5/7 anonim válasza:

első vok.

lehet h tényleg megfáztál,de amit előzőben olvashatsz,lehet allergia is.ezt kiderítheted egy allergia teszt-el,(ált-ban tütőgyógyász-on csinálják)

mert az allergia sokkal rosszabb mint a megfázás.higgy nekem,én tudom.sajnos.de..van rá gyógyszer!hajrá

2010. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Voltam allergia vizsgálaton, elméletileg semmire nem vagyok allergiás.. De hát ki tudja, ez még tavaly volt.. Minden évben sok új allergiás megbetegedés van. Szerenécsre én nem tartozom közéjük, mára elállt az orrfolyásom, már csak egy kis torokfájás maradt.
2010. júl. 12. 20:00
 7/7 anonim válasza:
Nekem is ilyen volt, de inkább cseppents az orrodba és fújd ki(ha kell).Én óránként cseppentettem, mert óránként dugult el, te is akkor cseppents mikor eldugul!
2010. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!