Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Normális, ha fáj a kullancscsí...

Normális, ha fáj a kullancscsípés helye?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap túráztunk és sikeresen beszedtem egy kullancsot a derekamba. Egy erős szúrást éreztem, de nem gondoltam, hogy kullancs lesz, mert vastag farmer és hosszú póló volt rajtam. Aztán este, mikor hanyatt feküdtem, újra elkezdett ott fájni, megtapogattam és éreztem egy kis duzzanatot és egy egy kiálló részt. Tükörnél megpróbáltam kiszedni csipesszel, de sikeresen beszakadt, mert nem tudtam normálisan megfogni, olyan kicsi volt. Kb. 3-4 darabban jött ki 1-2 lapos rész, meg 3-4 láb..... Azóta is duzzadt és vörös ott a bőröm és a közepén ott a fekete maradvány. Azt olvastam, ha a feje marad bent, az nem akkora probléma, de nem tudom, hogy ennek csak a feje maradt-e bent. Illetve fáj/szúr is, nem tudom, hogy azért meg eléggé "meggyötörtem", kapartam, nyomkodtam, mindent csináltam ott vagy amúgy is fájna. Nem tűnik vészesnek, a bőrpír sem olyan, amit a lyme-kórnál olvastam, hanem a csípés utáni normálisnak mondható duzzanat, vörösség. Szerintetek mit csináljak? Várjak pár napot, hogy kilökődjön a bent maradt a rész és ha nem, menjek orvoshoz vagy ne is várjak?
2010. jún. 16. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem egyszer pont ilyen eset kapcsán , reggelre egy szép nagy gennyes duzzanat nőtt a combomra. A doki írt fel betadine kenőcsöt (sűrű piros krém) és abból rá kellett nyomni egy csomót aztán gézlappal lefedni és átkötözni naponta 3 szor cserélni. 3-4 nap alatt jött rendbe.
2010. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
neked is bent maradt a kullancs egy része? ha igen, azzal nem csinált semmit? köszi a választ!
2010. jún. 16. 13:58
 3/3 anonim ***** válasza:
nem azt külön nem szedték ki, csak ahogy tisztult ezalatt a kötés alatt a seb, kilökődött.
2010. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!