Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mekkora az átvitel esélye, ha...

Mekkora az átvitel esélye, ha csak egyszer is, de szexeltem egy HIV+ férfivel, aki nem szed gyógyszert?

Figyelt kérdés
Anál gumival. Orál nem azzal és egy kis spermát is belelövelt a számba, amit azonnal kiköptem?

2017. aug. 16. 12:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Esélylatolgatás szerint szerintem mindenképpen érdemes elmenni HIV-szűrésre, és eredménytől függetlenül a jövőben jobban meggondolni ezeket a dolgokat.
2017. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Béla211 ***** válasza:
De 3hónapot érdemes várni ,mert a hív fertőzésnek van egy olyan tulajdonsága hogy hiába vagy fertőzött addig nem mutatja ki a teszt. De ennek szerintem nem nagy esélye van.Valahol azt olvastam , hogy orális közösülés útján 6% hogy elkapja valaki ezt a betegséget.
2017. aug. 19. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Béla211 ***** válasza:
Ja és még valami ha tudta magáról a férfi ,hogy hív pozitív és szed rá gyógyszert akkor elvileg a gyógyszer annyira lecsökkenti a vírusszámot , hogy nem képes fertőzni.Azért ezt érdemes lenne megtudni a partneredtől ,hogy kezelés alatt áll -e?Ja és a Karolina úton Budapesten teljesen anonim módon megcsinálják a tesztet és úgy tudom már gyors tesztjük is van. Amivel 20 perc alatt meg van az eredmény.
2017. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ismerősöm most jön Amerikából és kértem, hogy hozzon egy OraQuick nyáltesztet. Nem értem, hogy nálunk az otthoni tesztek miért nem elérhetőek. Kissé elvagyunk maradva. Ha letelte az ablakperiódus, megcsinálom.
2017. aug. 19. 10:54
 15/18 anonim válasza:
Sose èrtem meg, egyes nők ( bár itt helyesebb volna a nőstény kifejezés) mièrt nem keresnek maguknsk inkább tartós kapcsolatot, ahol nyugodtan, monogám módon intézhetnék a szexuàlis életüket. Ehellyett egyéjszakàs kaland, stb keretében mindenféle jöttment alaknak szétteszik a làbukat... Utàna meg a gyk-n vagy egyéb fòrumokon nyavajognak. Lehet lepontozni, attòl még a tények tények maradnak.
2017. szept. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Tudtommal több ok miatt nem engedélyezettek szabad forgalomban Magyarországon. Az egyik, hogy a gyorsteszt tévedhet, bár a mostani gyorstesztek egyre jobbak. Mármost ha pozitívat mutat,a mikor negatív vagy, a frászt hozz rád. Ha negatívat mutat, amikor pozitív vagy - na az az igazi baj, mert akkor fertőzöl meg sok embert. Tehát jobb egy vénás vérből vett nem-gyorsteszt jellegű szűrővizsgálat, ami, ha reaktív, rögtön megnézik, hogy valós pozitív-e vagy álpozitív. Te már a végleges eredményt kapod meg ilyen esetben. A másik ok, hogy nagyon nehéz egyedül szembesülni azzal, hogy valaki HIV-pozitív, jó, ha kéznél van egy erre kiképzett orvos, aki munden felmerülő kérdésre válaszol. Én úgy tudom, hogy ezért nem engedik.
2017. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Béla211 ***** válasza:

Rosszul tudod van gyors teszt de ez vér alapján van és 15 perc alatt meg van az eredmény. De ezt is szűrő állomásra kell menni. Az Angliában van olyan ,hogy nyál tesztet lehet venni gyógyszertárban. Ez is azt hiszem 94% -kos.

https://www.youtube.com/watch?v=eAJ077vMbR8

Ezt érdemes megnézned...

2017. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én azt írtam, hogy szabad forgalomban nincs gyorsteszt. Te is azt mondod, hogy szűrőállomásra kell menni, tehát szabadon nem lehet kapni. Akkor mindketten ugyanazt mondjuk, nem?
2017. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!