Hogyan tudom otthon eltávolítani a szemölcseim?
Mindenekelőtt, orvosunkkal konzultáljunk arról, hogy kinövéseink nem jelentenek-e kockázatot, mielőtt megkíséreljük eltávolítani őket természetes módon.
Vágjunk egy kis négyzet alakot vattából, amely elég nagy, hogy befedje a kinövést, majd áztassunk organikus almaecetbe. Helyezzük az átáztatott vattát a kinövésre, majd tekerjük körbe ragtapaszokkal is, hogy a helyén maradjon egész éjszakára. Ismételjük meg a módszert, ha szükséges.
Az eredmény: a bőr kinövés feketére vált és leesik nagyjából 3-5 napon belül, vérzés és hegesedés nélkül. Amikor már a fekete/sötétbarna szakaszában van, „halott”, ezért abbahagyhatjuk az almaecet alkalmazását és csak várni kell, hogy magától leessen. Ne piszkáljuk!
Az almaecet igen erős sav, tehát a kinövés környékén levő bőrt érdemes megvédeni valamiképpen, amikor használjuk. Ha a sav mégis érinti a környező bőrt, a csipkebogyó olaj csökkenti a bőrpírt és gyógyítja a bőrt. Érdemes a procedúra előtt bekenni a környező bőrfelületet vazelinnel.
Az egyéjszakás módszer helyett egyébként segíthet az is, ha egy nap 3 alkalommal fenn hagyjuk az almaecetes „borogatást” a kinövésen.
shutterstock_59219488
Egyéb természetes módszerek is vannak viszont a kinövések eltávolítására:
–Oregánó olaj: erős antibakteriális hatással rendelkezik, anti-oxidatív és fertőtlenítő is, szintén gyorsan meg lehet válni vele a kinövésektől – kb. 1 hónapba telik. Mixeljünk össze 4-6 csepp kókuszolajat és 2-3 csepp oregánó olajat és tegyük (rögzítsük) borogatásként a kinövésre napi három alkalommal. Kiszárítja a kinövést és leesik magától. Mindig használjunk hordozó olajat (ez a kókuszolaj) a módszernél, ezzel elkerüljük a bőrpírt és az irritációt.
–Teafaolaj: gombaölő, antibakteriális hatású, szintén kiszárítja a kinövést. Áztassunk egy tiszta vattapamacsot vízbe, majd adjunk hozzá 3 csepp teafaolajat. Tisztítsuk meg a kinövést és a környező bőrfelületet szappanos vízzel, majd szárítsuk meg. Majd a teafaolajos vattával gyengéden masszírozzuk át a kinövést és környékét napi 3-szor.
–Gyermekláncfű lé: a legkülönfélébb bőrproblémákra használatos, beleértve a kinövéseket. A gyermekláncfüvet szárastul „préseljük”, a szár összenyomásával kinyerjük belőle a levet. A folyadékot közvetlenül tegyük a kinövésre, majd fedjük be a területet kötéssel, hogy a helyén maradjon. Végezzük a műveletet napi 4-szer (vagy többször), a műveletek között azonban alaposan mossuk meg a bőrt. A kinövés kiszárad és leesik. Ha allergiásak vagyunk a százszorszépre, körömvirágra, parlagfűre, krizantémre vagy egyébre, ne használjuk ezt a módszert! Valószínűleg a gyermekláncfűre is azok vagyunk.
–Citromlé: erős fertőtlenítő, citromsavat tartalmaz, amely segít kiszárítani a bőrt. Egy friss citrom felére lesz szükségünk, a levet csepegtessük egy vattapamacsra. Tegyük a vattát a bőrkinövésre és hagyjuk rajta lemosás nélkül. Napi több mint 3-szor megismételhetjük a módszert, amíg le nem esik a kinövés.
–Füge szár lé: bőrproblémákra széleskörben használják, mert segít a lúgos-savas egyensúly helyreállításában. Vegyünk pár darab friss füge szárat és vonjuk ki belőlük a levet. A kinövésre tehetjük több mint 4 alkalommal naponta. Átlagosan 4 héten belül látható az eredmény.
–Fokhagyma: a friss fokhagyma gombaellenes és antibakteriális hatásával segít, javítja a bőr egészségét és szárítja a bőrkinövéseket. Négy friss fokhagyma gerezdre van szükségünk, melyeket masszává törünk és a bőrre helyezzük. Kötést tegyünk rá, hogy a helyén maradjon!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!