Lehet attól vitaminhiányom, mert egy hete nem ettem semmit, amivel bármilyen vitamint is bevihettem volna?
Nemcsak vitamokat, hanem nyomelemeket is veszt folyamatosan a szervezeted. Sóra, (nemcsak a tiszta nátrium kloridra, hanem magnéziumsóra) is szükséged van. A szelén is gyorsan ürül, meg lehet sorolni az anyagokat.
Kálisót annyit tesztnek a műtrágyák segedelmével pl a burgonyába, hogy abból inkább mérgezése lehet az embernek, mintsem hiánya.
Azután ami vízoldékony vitamin, az a vizelettel ürül, hiszen vizet/folyadékot meg mindenképp innod kell, amivel viszont kimosod magadból ezeket.
A zsíroldékony vitaminok lassan ürülnek ki, azaz hetekig semmi bajod, ha nem viszel be többet, de a szervezeted jól fel volt töltve velük. A vitaminok egy részét szervezeted jórészt magának szintetizálja, ilyen a D-vitamin is. Ezt a napfény serkenti, ám sok más vitaminnak meg a bevitt nyomelemek nélkülözhetetlenek.
És nemcsak a vitaminszintézishez kell a nyomelem! Sok vitamin és néhány nyomelem is képtelen felszívódni, ha bizonyos nyomelemek hiányoznak szervezetedből.
Ha tartósan fenntartod ezt az állapotot, immunrendszered legyengül, a legképtelenebb és életveszélyes kórságok jönnek.
Na de miért kérded ezt? Mert itt a nyár, ilyenkor paradicsomot, paprikát, sárgarépát, citromot, karalábét, piros retket, karfiolt, káposztát, salátát, zellert, petr.gyökeret stb. tessék minél többet és többször naponta enni _nyersen_ és ezzel feltölteni szervezeted készleteit maximumra tartósan, hogy a téli leépülésig májad, veséd, mirigyeid minél inkább regenerálódjanak.
Ha nem szeretsz/tudzs rágni, van gy.centrifuga, turmixgép, stb.
A vitamin és nyomelem -hiány első jelei a gyakori izomgörcs, főleg a vádlikban, tenyérben halvány-piros mintázatok, romló vérkép, herpesz gyakori megjelenése, meglazuló fogak, érzékennyé váló íny, enyhén romló látás, száraz, viszkető szemek, duzzadó nyirokcsomók, erősödő szájszag, gyakoribbá váló gennyes pattanások, stb.
Középsúlyos esetben a skorbut megjelenése, súlyos esetben halál.
Persze a fenti tüneteket sok más is okozhatja, de ha ezeket tapasztaljuk, először a vitamin és nyomelem bevitelt fokozzuk mindig.
Télen ott a csalamádé, a káposzta, a narancs, a citrom és a tojás, ha van akkor pl. jégcsapretek, miegymás.
Zöldségeknél fontos, hogy minél nyersebben együnk minél többet belőlük.
Főtt ételekben a nyomelemek megmaradnak, így pl. bab, borsó, lencse, krumpli -főzelék/leves.
Bolti konzervek, tartósítószerek, ízfokozók rendszeres fogyasztásra kerülendők a mellékhatások miatt. Egyes anyagok a nyomelem felszívódást, mások a saját vitaminszintézist is gátolják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!