Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kisfiamnak hasmenése van, mit...

Kisfiamnak hasmenése van, mit athatok neki, hogy elmuljon?

Figyelt kérdés
15honapos babámnak hasmenése van.Ti mit adtok a babáitoknak,hogy megszünjön?
2010. ápr. 23. 08:44
 1/8 anonim válasza:
36%
Egy kiskanal ecetes cukrot,nalam mindig bevalik!:)
2010. ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még elviheted orvoshoz,hiszen péntek van, egy felnőtt beveheti az ecetes cukrot, de egy baba a hasmenéstől akár ki is száradhat!És nem tudhatod milyen eredetű a hasmenése.Egy kis bélhurut, vagy valamilyen vírus!
2010. ápr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kímélő étrend! Nekünk is ilyen gondunk volt, tegnap főtt krumplit-répát kapott, főzővízzel összenyomva, meg egy kis almát. Cukor nélküli teát is adhatsz neki, háztartási kekszet, pirítós kenyeret. Normaflore-t is adhatsz neki, az segít rendberakni. Mindenképp figyelj rá, hogy sokat igyon, a kiszáradás miatt.

19 hónapos baba anyukája.

2010. ápr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon felelőtlen dolog szerintem innen tanácsot kérni. Összevissza beszélnek az emberek. Lehet, h jó tanácsot kapsz, de lehet, hogy csak ártasz a babának.

Miért nem viszed orvoshoz, vagy legalább telefonász be a dokinak, hogy mit csinálj?

Nem a hasmenést kell megszüntetni, hanem azt, "amitől" hasmenése van. Ráadásul aminek ki kell jönni, annak ki kell (felnőttnél is), csak arra kell figyelni, hogy nehogy kiszáradjon.

Nagyon nem mindegy, hogy vírus, gyomorrontás, ételallaergia, vagy valami más. Ez sem te, sem mi nem tudjuk ránézésre (vagy anélkül) megmondani.

2010. ápr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Smecta port már lehet neki adni.1-2 éves kor között,naponta 1-2 tasakot.De én a helyedben azért elvinném orvoshoz,az a biztos!
2010. ápr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
tegnap kint volt az orvos,és sima hasmenése van.Most van ilyen hányás hasmenés vírus.Hányás tegnap megszünt de a hasmenés sajna még nem.Azért kértem segitséget,hogy mivel lehet elmulasztani,mert a doki csak normaflort javasolt,de az étrendet nem mondta.
2010. ápr. 23. 10:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Hasmenés nem azt jelenti nálunk,hogy egész nap,de napi kétszer van és akkor van rendesen.enni pedig eddig nem ehetett.ki kelett koplaltatnom,de most már enne csak nem tudom mit adhatok neki.teát iszik rengeteget,tehát ki nem szárad.Köszönöm a tippeket.
2010. ápr. 23. 10:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg egy gyenge kamilla tea segíthet,de kérdezz rá még máshol is.
2010. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!