Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy magas (2-3...

Lehetséges, hogy magas (2-3 ezer mg) C vitamin bevitel miatt vérzik az orrom?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel vízben oldódó vitamin, így nem lehet túladagolni. Viszont a tartósan napi több, mint 1000 mg már káros is lehet. Érzékenyebbeknél vesekövet is okozhat,egyéb tünet: hányinger, hasmenés, kimerültség. Nem hiszem, hogy emiatt vérzik az orrod. De miért szedsz be ennyi C-vitamint, ha szabad megkérdeznem? Azóta vérzik az orrod, hogy elkezdted szedni?
2010. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már bebizonyították, hogy a tartós c vitamin szedés nem okoz vesekövet, egyébként sosem a c vitaminnal volt a probléma, sokkal inkább a tablettát alkotó sz.roktól.. Kedvenc felfedezője (Szentgyörgyi Albert) is 10.000 mg- al gyógyította ki magát olyan tüdőbetegségből, amire a dokik azt mondták nem éli túl.
2010. márc. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
no de ami kimaradt, attól nem vérezhet a nózid!
2010. márc. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam le, hogy miért szedek ennyit mert nem akartam, hogy ezzel hozzátok összefüggésbe az orrvérzést. Egyébként azért mert beteg vagyok.. De biztos, hogy nem a betegségnek van köze hozzá. Csak már többször is előfordult, hogy ha megemelem a C vitamin bevitelem, akkor egyszer csak elkezd vérezni az orrom.
2010. márc. 30. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:
A "magas" C vitaminbevitel még senkinél semmi rossz hatást nem váltott ki, ellenkezőleg!! 130 féle betegség nem is létezne, ha úgy fogyasztanánk a C vitamint, mint pl. a cukrot. Az lehet a gond, hogy mesterséges C vitamint szedsz, és a hordozóanyagok közül valamelyikre igy reagál a szervezeted ( amelyről tudjuk, hogy a legintelligensebb szerkezet a világon, mindig szól,figyelmeztet, csak nekünk már nincs rá kellő érzékenységünk, hogy észrevegyük a kiáltásokat)
2010. ápr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Most erre mit mondjak?

En szedtem napi 1 grammot es nem ittam eleget. Vesehomokom is lett - ne tudd meg hogy faj. :(

2010. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor ne vegyél be annyi c-vitamint.
2010. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

C vitamin adagolásról egy igen terjedelmes tanulmány:

[link]


nekem a vaskészletem ingadozása szokott orrvérzést okozni, de ez sem zavaró, csak annyira, hogy ha fújom vagy reggelente egy kevés vér is van benne. Lehet h. Neked is a vasbevitellel van problémád. Egy-két vérvételből elvileg kiderülhet.

2010. ápr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!