Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki tetves? Bővebben lent?

Ha valaki tetves? Bővebben lent?

Figyelt kérdés

ha vasalom a hajam lehetet tetves vagy a hajvasaló elpusztítja őket.

nem vagyok tetves csak a suliban van


2010. márc. 6. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a tetveknek nem a hajvasaló az ellenszerük. azt viszont jó, ha tudod, hogy csak a hajas fejbőrön élnek, a párnán elpusztulnak.
2010. márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtisztább hajakban élnek, de honnan jött az neked, hogy a hajvasalótól elpusztulnak? Az butaság :)
2010. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A hajtetű a fejbőrön él és nem a hajvégeken. Kétlem, hogy te a hajvasalót a fejbőrödhöz nyomkodnád. :)

Ha egy óra fürdés, hajmosás, vízben ázástól se döglenek meg, a hajvasalótól sem.

A hajtetű kiírtására más módszer kell.

Egyébként jobb ha tudod, hogy a tiszta, ápolt fejbőrt jobban kedvelik. Nem azt mondom, hogy ne moss hajat, csak figyelj oda, hogy ne érjen össze a fejed senkivel.

2010. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ezen én is gondolkoztam már. megégnek xD

de ez tényleg hülyeség :D

2010. márc. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megfelelő tetűirtó és tetvesedés-megelőző szerek kaphatók a patikákban!
2010. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jobban kedvelik, de igazából mindegy nekik. Megvannak azok a koszos hajban is.

A hajvasaló nem fog elérni a fejbőrödig (ha igen, az meg nem csak a tetveknek fog fájni). A megoldás a tetűirtó szerekben rejlik, és az ecetes sűrűfésűben (lehúzogatás előtt érdemes kicsit rövidebbre vágni a hajat, mert ha hosszú hajon húzod végig a fésűt, kibújhat alóla a tetű).

2010. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én voltam tetves, mert suliban járvány volt ez és akkor szinte minden osztályban voltak tetvesek ez általános isiben volt 18-an voltunk az osztályban és csak 3 ember nem kapta el! Nekem a nagyon hosszú hajamat kellett csak szimplán levágni! De a tetűs fejbőrt úgy lehet kezelni, h megmosod a hajad ecetes vízzel ez kihozza a tetűket majd rákensz egy szert és egyenként le kell húzni a hajszálakról a serkéket, amit a tetű odarakott! Tudom, h nem vagy tetves, de egyébként gyógyszertárakban lehet kapni olyan szert is amivel ha megmosod a hajad védett lesz egy ideig már nem emlékszem pontosan, h meddig!
2010. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ecetes vizes öblitést én is ajánlom. Annak idején ált.isiben én is tetves lettem és akkor azt mondták, hogy ha mindig ecetes vizben fogom öbliteni a hajamat ez soha többé nem fog előfordulni. Én azóta már kb. 30 éve minden alkalommal öntök az öblitő vizbe egy decinyi 10 %-os ecetet. Mivel hosszu a hajam csak lavórban szoktam hajat mosni, nem szereten zuhany alatt vagy a kádban. Amugy az ecet jó a korpásodás ellen is, meg mindenfajta fejbőr betegségtől óv, felénk nagyon kemény a viz, még a vizet is meglágyitja, ezáltal a hajam is selymesebb, és szép fénye lesz.
2010. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tutujka ***** válasza:

Mi anno tetűirtó szert használtunk, nem ecetet.

Viszont régen nem samponnal mostunk hajat, hanem szappannal. Anyukám akkor mindig ecetes vízzel öblített, mert az semlegesíti a lúgot. És valóban szép lesz tőle a haj, és kellemesen jó illatú.

Bocs az OFF-ért csak megemlítettem.

2010. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!