Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van esélye így a HIV-nek?

Van esélye így a HIV-nek?

Figyelt kérdés

Kicsit paranoiás vagyok és könnyen pánikolok.


Akivel voltam, azzal csak ölelkeztünk, meg simogatta a fenekem és az ánuszom.

Meg puszilgatott.


Más nem történt. Izzadtsággal ha jól tudom, nem terjed.

De ennyi elég ahhoz, hogy elkapja valaki? Van esély rá?

Kissé félek lelkileg.



2015. jún. 16. 17:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Ja és: a sarkamat feltörte a cipő, a vízhólyagról meg leszedtem a bőrt. nem volt seb, nem vérzett. Viszont az a bőr nélküli rész hozzáért kicsit az izzadt térdéhez. Az baj? Vagy annál is kizárt?


Más tényleg nem volt!

2015. jún. 17. 18:53
 12/22 A kérdező kommentje:
nem tudom h így lehetséges-e v ez sebnek számít-e. (egy pici részén mélyen máshol csak fáj ha hozzáérek, mert ugye nem nőtt még rajta vissza a bőr)
2015. jún. 17. 18:58
 13/22 anonim ***** válasza:
Az nem számít. Az ő vérének kellett volna bejutnia a szervezetedbe, tehát mindkettőtökön lennie kellett volna nyílt sebhelynek. Egyébként hogy tudtad meg hogy AIDS-es?
2015. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom h az-e. Csak félek, és zakatol az agyam.
2015. jún. 17. 19:57
 15/22 A kérdező kommentje:
Hogy tudnék megszabadulni a paranoiától, félelmektől, szorongástól?
2015. jún. 17. 21:15
 16/22 anonim ***** válasza:

Hát ez már egy messzire vezető kérdés. Én komolyan hipochonder voltam, ugyanilyen semmiségektől összeszartam magam, mint most te, és ez több éven keresztül tartott.

Végül magam kikeveredtem belőle, de sok szorongásos hipochondernek szakember segítsége javallott.

2015. jún. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félsz, akkor minek simogattatod az ánuszod? Meg azt sem tudom elképzelni hogy a sarkad hogyan ért hozzá a térdéhez? Mit csináltatok hogy ilyen furcsa pozícióba keveredtetek?
2015. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Háton feküdtem csak és úgy véletlen ráraktam


Utolsó előtti: és hogy sikerült magadtól megoldani?

Ezt hipochonderségnek nevezik? a hipochonder nem mindentől fél?

2015. jún. 18. 08:34
 19/22 anonim ***** válasza:

"Utolsó előtti: és hogy sikerült magadtól megoldani?

Ezt hipochonderségnek nevezik? a hipochonder nem mindentől fél?"


Nagyon hosszú folyamat volt. Átestem közben rengeteg "betegségen", sok orvosnál jártam bagatell és nem bagatell "tünetekkel". Lassan megismertem a saját testemet, rájöttem, hogy nem minden rendellenesség betegség jele... és ki is égtem az egészben, viccesen hangzik, de a századik esetet már te sem tudod elég komolyan venni.


Aztán egyszer megdühödtem magamra, hogy most már elég volt, inkább meghalok 1 éven belül, minthogy továbbra is ilyen gyáván éljem az életemet. Persze semmi bajom nem volt akkor sem. Attól a naptól kezdve rohamos javulásnak indultam. Nem mondom, ritkán vannak negatív időszakaim, de messze nem olyan már, mint régen.


Pozitív hozadéka, hogy képzettebb lettem betegségek terén, mint az átlagember, a sok utánaolvasásnak köszönhetően. Negatív hozadék a sok, felesleges stressz.


A hipochondernek is több fajtája van: van a képzelt beteg, aki tényleg betegnek érzi magát, ágyban fekszik, sajnálni kell. Van a szorongásos, aki mindentől retteg, hogy őt milyen bajok érhetik. És van a fóbiás (pl. mint én anno), aki csak bizonyos betegségcsoportoktól retteg (pl. rák, AIDS), míg egy madárinfluenzára vagy ebolára legyint, pedig utóbbinak akár több esélye is lehetne az ő esetében.


Fel kell ismerni, hogy kóros az állapot, és azt, hogy a "betegség" a fejedben zajlik. Azt is, milyen háttérfolyamat generálhatja (depresszió, értéktelenség érzése, figyelem magadra terelése, céltalanság, rejtett bűntudat, mártírszerep stb.), és azt megszüntetni tevékenységgel, pozitív megerősítésekkel.

2015. jún. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nekem szorongásom volt (vagy még van...)

Én kifejezetten az AIDStől félek. :( Volt már előtte szívroham, meg agydaganat. Aztán ezeket váltotta fel már 4-5 éve a HIV/AIDS.

2015. jún. 18. 08:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!