Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bárányhimlő után megfelelő...

Bárányhimlő után megfelelő bőrápolás?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, sajnos csak most, felnőttkorban kaptam el a bárányhimlőt. Eljutottam arra a szintre, hogy a kis pöttyeim elkezdtek száradni, olyan mint mikor egy seb beszárad. Kb 2 napja ilyen. Mik a tapasztalatok, mennyi idő után esik le?

Másrészt az volna még a kérdésem, hogy ilyenkor lehet, illetve kell valamivel kezelni a bőrt? Azt tudom, hogy a viszketős-hólyagos fázisnál vékonyan mentolos hintőporozni kell, de arról sehol nem találtam infot, hogy a pörkös fázisban mi a hatékony megoldás. Valamint, ha levált az összes, van valami, ami elősegíthetné a hegek gyógyulását és a piros foltok mielőbbi eltűnését? Valami krém vagy bármi?

Ezekről sajnos nem találtam információt az interneten.

Előre is köszönöm annak, aki elolvasta és válaszol.


2015. máj. 18. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmit, és nagyon vigyázz, hogy a pörkök maguktól essenek le, bármennyire is kezd leválni, ne szedd le magadnak. Jó eséllyel, ha ezt kibírod, akkor semmi extra nem kell utána. Nekem is tizensokévesen volt bárányhimlőm, gey-két heg maradt meg, amiket már nem bírtam és leszedtem, de nem feltűnőek.


Legjobb, ha hagyod magától gyógyulni a bőrt, szedjél vitaminokat, és csak akkor kezdd radírozni, ápolni, amikor már épnek látszik a bőröd!

2015. máj. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon figyelek rá, hogy bármennyire is zavar, de ne szedjem le... ezt a remélhetőleg pár napot már kibírom valahogy. :/
2015. máj. 18. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!