Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért hullik a hajam és...

Miért hullik a hajam és töredezik a körmöm? 14/L

Figyelt kérdés

Lassan már legalább 2 éve jelentős mértékben töredezik a körmöm, így nem tudom megnöveszteni. Valószínűleg ez genetikai "betegség", mivel édesanyámnak is ugyanez a problémája.

A hajam már legalább 1 hete nagyon hullik. Oly mértékben, hogy már nem merek hajatmosni sem, mert hamar kihullik. Ennyire még nem hullott.

Egészséges életmódban élek, azaz naponta legalább 30 percet mozgok, friss levegőn vagyok, egészséges ételeket eszem.

Nem értem miért hullik ennyire a hajam, kétségbeestem.

A sampon nem lehet a tettes, mivel már régóta használok olyan típusú sampont és eddig nem hullott tőle a hajam.

Olvastam, hogy az emberi haj időközönként hullik, ez általában tavasszal és ősszel fordul elő. DE NYÁR VAN.

Tavasszal vagy ősszel nem tapasztalok jelentősebb hajhullást, viszont most csomóban hullik a hajam.

Emellett depresszióban szenvedek és egyéb betegségekben, de ez nem hiszem, hogy befolyásolná a panaszomat. Az elmúlt napokban rengeteget stresszelek, de ez megszokott tőlem. Kevesebbet alszom és eszem, de nem vagyok éhes.

Nem tudom, hogy van-e vitaminhiányom, igyekszem a legkiegyensúlyozottabban enni.

Nem szedek gyógyszereket.


Miért hullik a hajam?



2014. júl. 2. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért hullik a hajad? Kevés táplálék, stressz, vitaminhiány, kevés alvás, és a depressziód.
2014. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Stressztől is lehet, de egy rossz fogtól is, vitaminhiánytól, ha nincs étvágyad, akkor legalább egyél sok gyümölcsöt és szedjál 1 hónapig valamilyen multivitamint. Egy vérkép sem ártana, hogy nincs-e valamilyen gyulladás a szervezetedben.
2014. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szedj B-komplex vitamint hosszú távon!

Az idegrendszerre is jótékonyan hat, nem csak hajra/körömre.

2014. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem fognak gyógyszert tömni belém még egyszer.
2014. júl. 5. 21:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A vitamin nem gyógyszer, kicsilány. :)
2014. júl. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindegy, de nem vagyok híve ezeknek.
2014. júl. 6. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek keress utána, hogy mi az a vitamin. Köze sincs a gyógyszerhez. Akkor egyél sok friss gyümölcsöt és zöldséget, azok is tele vannak vitaminnal.
2014. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom mi a vitamin, de általában tabletta formában kaphatóak és már elegem van a tablettából. Rengeteg zöldséget eszem, anyu kipróbált egy gyógymódot, lehet bevált, mert mostmár nem hullik annyira.
2014. júl. 6. 16:13
 9/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm a választ! :-)
2014. júl. 6. 16:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbáld lecserélni a shampont,menj el fogászatra,nézesd meg a fogaidat és a gégészeten nézesd meg a torkod,manduláid!A gennyes mandula,gyulladt torok okoz ilyesmit!
2015. nov. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!