Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csak vér útján terjed a...

Csak vér útján terjed a veszettség?

Figyelt kérdés
Vagy akár úgyis,hogy pl. valakinek az ujját bekapta egy róka de nem harapta meg,és után úgy eszik vagy valami? Igen,így jártam mert éppen buli fele menet láttunk egy rókat aztán adni akartam neki kaját,aztán mindig elfutott,de egyszer közel tudtam menni hozzá,és nem harapott rá az ujjamra,hanem csak bekapta.Aztán buli közben kicsit illuminált állapotban elkezdtem enni,és közben jutott eszembe ,hogy elfelejtettem kezet mosni.Bevallom nagy hülye voltam,valaki valamit tud erre mondani?Előre is köszönöm!
2009. nov. 28. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, ígytalán nem. Esetleg ha volt seb az ujjadon, vagy a szádban a nyálkahártyádon és ott beszívódott a róka nyála. Ha nem akkor szerintem nincs baj. Meg lehet a róka sem volt veszett, mert azok nem ilyen "barátságosak".
2009. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem volt rajta seb,és szerencsére nem is harapott rá,és a számban sem volt seb,és kb. csak a fél körmömig kapta be az ujjamat. Nagyon köszönöm a választ!
2009. nov. 28. 13:44
 3/12 A kérdező kommentje:
Esetleg ha elmennék vérvételre,az kimutatná? Vagy ilyen korai stádiumban nem?
2009. nov. 28. 13:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én a helyedben FELTÉTLENÜL, minél gyorsabban elmennék egy hozzáértő orvoshoz! A veszettség nem játék, körülbelül 100%-ban halálos, ha már kifejlődött a betegség, gyakorlatilag semmit nem tudnak kezdeni vele. Ha pár napon belül beadják a védőoltást, akkor van jó esélyed túlélni, egyébként nem. Tehát én a helyedben azonnal elmennék orvoshoz, majd ő megmondja, mit kell tenni, ha kell, beolt.


Azért megnyugtatásul mondom, hogy én úgy tudom, Magyarországon nagyon ritka a veszett állat, jó pár hónapja/éve nem volt. Ha pedig veszett lett volna a róka, valószínűleg észrevetted volna rajta, de sose lehet tudni.

2009. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kimutatná-e a vérvétel.

Ha nagyon félsz, elmehetsz az orvoshoz, elmeséled neki ugyanezt, és ő biztosat mond. Szerintem tuti nem kaptál el semmit, de döntsd el te.

2009. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ha hétfőn elmegyek az úgy jó?
2009. nov. 28. 15:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább holnap reggel kéne, ha más nem, ügyeletesnek kell lennie. 3 nap az lehet késő, ha elkaptad. A holnap még belefér. Egyébként az én exemet egyszer egy patkány harapta meg, és neki kellett járni injekciókra. Pénteki napon harapta meg, szombat reggel ment is az ügyeletre. Szóval inkább holnap!
2009. nov. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszi!
2009. nov. 28. 15:32
 9/12 A kérdező kommentje:
Voltam ügyeleten,azt mondta az orvos,mivel nem található kül sérülés,vagy mi,ezért szerinze nem kell oltás,de azt mondta,hogy hétfőn menjek el még orvoshoz azért.Mondta ,hogy a harapás után 3-4 nappal szoktak embereket beoltani,és semmi bajuk sem lesz.Köszi mindenkinek!
2009. nov. 28. 22:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Oltásra azonnal! És mondd is el a dokinak, hogy mi történt.
2009. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!