Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet valami következménye...

Lehet valami következménye annak, ha valakinél későn derül ki, hogy allergiás?

Figyelt kérdés
2008. júl. 9. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, kissé pontosítsd a kérdést, mert nem egyértelmű, legalábbis számomra. Én allergiás vagyok, szénanáthám van. Tavasszal két hónapon keresztül borzalmas állapotban vagyok. A kezeletlen allergia (az effajta) átcsaphat asztmába, nekem majdnem ez történt. Az is vele jár, hogy legyengül a szervezet és más bajok is könnyebben beszúszhatnak.

Pontosan milyen allergiára gondolsz? Ha valamire gyanakodsz, érdemes elmenni allergiavizsgálatra menni, ott pontosan kimutatják, mire vagy allergiás. Minél előbb megtudod, annál hamarabb lehet kezeltetni és felkészülni rá.

2008. júl. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatok vannak:

- gyenge tünetek: ilyenkor még nem szokott kiderülni, hogy ez allergia.

- erős tünetek: ilyenkor megy (jó esetben) allergia-vizsgálatra az illető.

- komolyabb sérülések (ha mégse ment). Ezek már sok hónap (vagy évek) alatt gyógyulhatnak.

- halál.

...te hol tartasz?

2008. júl. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát én most ott tartok, hogy nagyon sokat fújom az orrom és viszket is meg tüsszögök is főként így nyáron. Sajnos munka mellett nem nagyon van időm elmenni allergiavizsgálatra, ezért kérdeztem, hogy ha nem foglalkozom vele akkor lehet-e bajom belöle. köszi
2008. júl. 10. 14:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy súlyos, nem kezelt légúti allergia a későbbiekben asztmához is vezethet sajnos, érdemes elmenni vele orvoshoz!
2008. júl. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!