Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire kell tartani a...

Mennyire kell tartani a csokvirustol?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy milyen veszelyes is tud lenni.

Nyilvan azert a fiatalok csokoloznak. Mennyire jellemzo ez a virus? Ha meg sosem csokoloztam, konnyebben elkapom? Lehet ellene vedekezni valamilyen modon (nyilvan szeretnek azert csokolozni...)?

Egy buliban elofordul, hogy elcsattan egy-egy 'szajrapuszi'.

Elegge parazok, nem szeretnek egy hetvegi bulizas miatt hetekre kiesni a sulibol ilyen jellegu betegseg miatt.



2013. szept. 18. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

:D Rettegj :D

A betegség neve: Mononucleosis Infectiosa

Ezt egy Epstein-Baar vírus okozza. Az emberek 90%-a megfertőződik vele élete során. Csepfertőzéssel terjed szal csók, vagy vizipipa...stb is közrejátszhat. De ha minden buliba mással smárolsz én nem ettől a betegségtől félnék :)

2013. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem most volt kb 2 hónapja. Nem nyelveztem senkivel de elkaptam. Nem viccelek, szörnyű volt. Hatalmas kiutesek jelentek meg a testemen, a májenzim értékem romlott , majdnem hánytam, ment a hasam, többször majdnem elájultam. Kórházba is kerultem
2022. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!