Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet hogy fém allergiám van?

Lehet hogy fém allergiám van?

Figyelt kérdés
A fülem csak az arany fülbevalót bírja. Az ezüsttől bepirosodik,de a bizsu szabályosan beledagad. Egyszer orvossal kellett kivetetni,már gennyezett is. Viszont nyaklánc,gyűrű formájában tudom hordani úgy nem irritál.
2009. okt. 23. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A nyaklánc és a gyűrű nem érintkezik "nyilt" sebbel, a fülbevaló igen.
2009. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ugyanez van velem is, kiskorom óta. de mostmár úgy csinálom, h ha megyek vhova akk beteszem a bizsut/ezüstöt, amint hazaérek kiveszem és nem teszek be semmit, mert az aranyfülcsim nem szeretem. ilyen 1 napra kb birom a bizsuféléket is, kivéve az orvosi fémet. vicces, de azt birom a legkevésbé. sajna nem tehetünk mást, csak kerülni az ilyesmit amennyire lehet :/
2009. okt. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
"Nyílt seb"? Kb 20-on akárhány éve ki van lyukasztva a fülem. Már csak be gyógyult.
2009. okt. 24. 00:32
 4/12 A kérdező kommentje:
Én a bizsut egy óráig sem bírom,a fejem is megfájdul tőle. Orvosi fémem még nem volt.
2009. okt. 24. 00:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a seb folyamatosan gyógyul, ha sokáig nem teszel be fülbevalót, be is zárul.
2009. okt. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, sztem az. Nekem is van, fémek közül csak arany fülbevalót tudok hordani, de 1 éve hozzákezdtem a műanyag dugós fülbevalók hozzászerzéséhez, mivel attól nekem nem sebesedik ki, és lehet nagyon jókat kapni, olcsón ;)
2009. okt. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hali!En meg csak ezustot,orvosit es platinat hordhatok.a femcsatos ovektol szep nagy viszketo sebem lesz,ugyanigy a femcsatos melltartotol.Marad a muanyag es amit felsoroltam.Ettol fuggetlenul 9 fulbevalom,orrkarikam es nyelvpiercingem van,mind ezust es orvosi,nem gyulladnak be.Legalabb is nekem.M
2009. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha a seb folyamatosan gyógyul,akkor nem értem hogy a húgomnak miért nincsen semmi baja? Ő simán minden gond nélkül tudj hordani a bizsut.
2009. okt. 24. 16:33
 9/12 anonim ***** válasza:
mert ő nem bizsu érzékeny. ez ennyire eccerű. nemjutott még ezaz eszedbe?????
2009. okt. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hogy te milyen okos vagy!!! De eszembe jutott!!! Bírom az ilyen okoskodást,de a kérdésre nem tud válaszolni.
2009. okt. 25. 01:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!