Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Találtam egy kullancsot...

Találtam egy kullancsot magamban, lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

Előző héten Őrségben voltam, feltehetőleg ott mászhatott belém. Csak ma vettem észre, 5 nap elteltével, hogy nagyon viszket az ahillesz inam melletti terület, a bokámmal egy vonalban -így eltelt már a kirándulás óta 5-6 nap - , azonban a kullancs teste már nem volt meg, csak a feje. Mivel pont abban a vonalban van a szandálomnak a csatja, gondolom leszakította a potrohát. Talán ezért sem éreztem viszketni, mert nem rágta a bőrömet? Kiszedtem, piros bőrirritáció van a helyén, olyan mint egy szúnyogcsípés. Tegnap viszont nagyon szédültem és émelyegtem, bár ez lehet, hogy a klímaváltozásnak az oka, mert itthon 9 fokkal melegebb van -Pest közelében-, és 20x olyan szennyezett a levegő, mint az erdőségben.

Ti mit tanácsoltok? Lehet ebből szövődmény? Köszi előre is a válaszokat!



2013. júl. 18. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Aazonnal fertőtleníteni kellett volna a csípést. Most mér csak figyeld, mi történik a bőröddel. Ha terjed a pirosfelület, azonnal orvos. Esetleg még most is elmehetsz vele. A kullancsok már nagyon veszélyesek.
2013. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy nem fertőtlenítettem? Csak ma vettem észre, mert nem viszketett, és nem gondoltam volna, hogy a sarkamban lesz. Főleg, hogy nem figyelem mindig a sarkamat. Amint kiszedtem bekentem arcszesszel. De már csak a feje volt benne.
2013. júl. 18. 12:16
 3/3 anonim válasza:

Ha piros kokárda jelenik meg, akkor rögtön doki. Ő ad antibiotikumot, majd pár hét múlva vérvétel.

Ha nem lesz kokárda, akkor nincs baj.

A pirosság normális tünet ilyenkor.

2013. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!