Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kiszedtem magamból egy kullanc...

Kiszedtem magamból egy kullancsot. Azt most szedhettem össze, nem a hétvégén nem?

Figyelt kérdés

Még épp hogy picit nött, és piros lett körben.

Arra gondoltam, hogy a hétvégén pénteken-szombaton voltam kirándulni rétes helyen.

De akkor már ha ott szedem össze, már megnőtt volna rendesen nem? Meg feltűnt volna előző napokban nem?

Valamikor most kerülhetett a közelembe?



2013. júl. 16. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszer négy nap után vettem észre a kullancsot, mert a hátamon volt. Lyme-kóros lettem, antibiotikumot kellett szednem. Barátnőm nem is vette észre a kullancsot, csak amikor már ilyen 5cm átmérőjű folt volt a lábán és lebénult a fél arca.

Ha a csípés helyén növekedni kezd a folt, mindenképp keresd fel a háziorvosodat, és mondd el neki, hogy kullancs csípett meg. :)

2013. júl. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pontossan nem lehet megmondani. Talán a ruhádon is maradhatott és csak most tudott a bőrödre jutni. De az nem is fontos, hanem csak a csípés helyét kell nagyon figyelned, mit fog produkálni. Én egyszer ügyeletre mentem ilyennel, még semmi jele sem volt a fertőzésnek, annak ellenére beinjekcióztak.
2013. júl. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!