Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetnek az ember szájában...

Lehetnek az ember szájában férgek? Fontos.

Figyelt kérdés
Egy családnál vagyok vendégségben egy skandináv országban. A gyerek sulijában férgesség volt, elvileg bélféreg, így szünetelt a suli. Ma a kisfiú tejet ivott, és véletlen oda rakta a poharát ahol én szoktam hagyni, azt hittem az enyém. Így nem öblítettem ki, csak épp átmostam vízzel, majd engedtem bele tisztát. Az első pár korty után eszembe jutott, hogy ez nem is az én poharam, mert más színű. Belenéztem a pohárba, és ilyen kicsi pár mm-es hajszálszerű dolgok voltak. Nagyon vékony és fehér, lebegtek. Mik lehettek ezek?

2013. máj. 30. 21:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Jó, nem Afrikában élünk. Ezek ha férgek is voltak, nem ekkorák.
2013. máj. 30. 22:32
 12/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a bélféreg petéi szájon át is terjedhetnek..hm..
2013. máj. 30. 22:33
 13/15 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom javasolni, hogy (mivel nagyon egyszerű) menj el orvoshoz és vegyél be egy féreghajtó tablettát és kész is vagy!

Elvileg féreg csak úgy kerülhetett a pohárba, ha előtte (alul) vakarózott, utána pedig az ujjával keverte meg a limonádét.

és semmiképpen ne szégyelld magad! Az ember nem direkt lesz beteg és a férgesség egy betegség. Pláne, ha épp ilyen járvány volt arrafelé, akkor már az orvosok is megszokták, hogy minden nap ezzel jön be valaki.

2013. máj. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én egyszer egy poharat, amiben már egy ideje állt a tej, elöblítettem, oda sem néztem, csak engedtem bele vizet és mikor belenéztem, kis fehér, vékony léhákat láttam benne. Aztán rájöttem, hogy a tej rakódott a pohár aljára, vagy szélére és az jött fel a víz színére ilyen érdekesen. Úgyhogy ilyesmi is lehet.

De ha gyanúsnak találod, ahogy már előttem is írták, menj el a dokihoz és írass ki féreghajtót.

2013. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre a tejes dologra.
2013. máj. 31. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!