Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetnek az ember szájában...

Lehetnek az ember szájában férgek? Fontos.

Figyelt kérdés
Egy családnál vagyok vendégségben egy skandináv országban. A gyerek sulijában férgesség volt, elvileg bélféreg, így szünetelt a suli. Ma a kisfiú tejet ivott, és véletlen oda rakta a poharát ahol én szoktam hagyni, azt hittem az enyém. Így nem öblítettem ki, csak épp átmostam vízzel, majd engedtem bele tisztát. Az első pár korty után eszembe jutott, hogy ez nem is az én poharam, mert más színű. Belenéztem a pohárba, és ilyen kicsi pár mm-es hajszálszerű dolgok voltak. Nagyon vékony és fehér, lebegtek. Mik lehettek ezek?

2013. máj. 30. 21:57
1 2
 1/15 anonim válasza:

[link]

Így nézett ki? :D

De komolyan keress rá hogy "helminth" képek között pl és hasonlítsd össze.

Amúgy a cím: Lehetnek az ember szájában férgek? Fontos.

AhhhahahahahXD

2013. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
[link] Ezt google-ben találtam, ill. az első, amit elolvastam.
2013. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Helminths often find their way into a host through contaminated food or water, soil, mosquito bites, and even sexual acts. Poorly washed vegetables eaten raw may contain eggs of nematodes such as Ascaris, Enterobius, Thichuris, and/or cestodes such as Taenia, Hymenolepis, and Echinococcus. Plants may also be contaminated with fluke metacercaria (e.g. Fasciola). Undercooked meats may transmit Taenia (pork, beef and venison), Trichinella (pork and bear), Diphyllobothrium (fish), Clonorchis (fish), and Paragonimus (crustaceans). Schistosomes and nematodes such as hookworms (Ancylostoma and Necator) and Strongyloides can penetrate the skin. Finally, Wuchereria, Onchocerca, and Dracunculus are transmitted by mosquitoes and flies.

Bocs az angrishért de lényegében ez azt jelenti hogy simán terjednek vizen keresztül

2013. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez nem szennyezett vízre értendő? Tehát kutak, tavak, folyók.
2013. máj. 30. 22:15
 5/15 A kérdező kommentje:

A csapból nem jöhettek ki, ha férgek voltak.

Tehát csak a lehetőség marad, hogy a gyerek által ivott tejben voltak. Tehát ha a gyerek a férges, a férgek hogy jutottak volna be a tejbe?

2013. máj. 30. 22:16
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezért is írtam így, hogy lehetnek e az ember szájában.
2013. máj. 30. 22:17
 7/15 anonim válasza:
Ascaris have an aversion to some general anesthetics and may exit the body, sometimes through the mouth
2013. máj. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
2013. máj. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
"...általában úgy terjednek hogy a petéik egy másik gazdatestbe kerülnek át többnyire szájon át.
2013. máj. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Mondjuk ez nem minden féregre vonatkozik, mert többségük tojásként éri el a beleket és ott is maradnak, de ezek a nagyobb példányok akár halálhoz is vezethetnek.
2013. máj. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!