Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kemoterápia alatt tényleg van...

Kruger kérdése:

Kemoterápia alatt tényleg van olyan, hogy nem engednek be a pácienshez hozzátartozókat, csak a kezelőorvosok és a nővérek mehetnek be hozzá?

Figyelt kérdés

Egy közeli ismerősömet már sokadszorra kezelik kemoval és nagyon szeretném már meglátogatni, de még az édesanyját sem engedik a közelébe a dokik.

Azt tudom, hogy az immunrendszer ilyenkor legyengül és a fertőzések jobban terjedhetnek, de az interneten keresgélve én nem nagyon találtam ilyen szigorú tiltást, mint ami a Győri kórház onkológia osztályán van. Valaki tudna erre reflektálni?



2013. máj. 19. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha kórházban fekszik,azt nem tudom,mért nem engednek be,hisz ott is van látogatási idő. Hívd fel a kórházat és kérdezd meg.

Én bejáró voltam kemo alatt.Reggel mentem,délután jöttem és dolgoztam,utaztam közben.

Valami nem stimmel.Lehet,hogy ő nem akarja,hogy lásd ilyen állapotban.

2013. máj. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg olyan erős kemoterápiát kap, ami nagyon komolyan károsítja a csontvelejét, emiatt gyenge az immunrendszere. Ilyenkor tényleg mindent el kell követni annak érdekében, hogy minimalizálják a fertőzések esélyét, így emiatt nem fogadhat szegény látogatókat. Milyen fajta daganata van?
2013. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért a kórházban akarod meglátogatni? Tedd otthon.

Több beteg fekszik egy szobában, akinek folyamatosan megy a kemó, olyan 6 órán keresztül. Tudod, milyen rossz érzés, kiszolgáltatva feküdni, és akinek éppen nem megy az infúzió, annak segítségével, állvánnyal kiszédülni a wcre?

Nővérek is maszkban kutyúlják az összetevőket. Gyerek soha nem tehette be a lábát az osztályra. Felnőtt sem maradt sokáig. Látványt, szagot nem lehet megszokni.

Bacilust sem kell behurcolni a látogatóknak.

Csak ismerősöd. Ne tedd ki kellemetlen látogatásnak.

Szigorú tiltás jogos, Debrecenben is így működik.

2013. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3. válaszoló.Ha kórházban fekszik,az nem egy 6 órás kezelést jelent,és utána hazamegy,hanem akár heteket.Tehát van látogatási idő.De lehet,hogy nem akarja.

Utána kell járni a kórháznál,vagy közös ismerősnél.

2013. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy egy kiegészítő kezelés miatt van most nagyon legyengülve az immunrendszere. Sajnos ez már a 3. köre a kemo kezelés sorozatnak, mert mindegyik vérvizsgálat után találtak rákos sejteket. Csütörtökön vesznek megint vért, elvileg annak a függvényében dől majd el, hogy lehet-e őt látogatni. A daganat és a betegség pontos típusát inkább nem szeretném megemlíteni, mert azt hiszem ez túlságosan személyes.
2013. máj. 22. 09:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, ne haragudj, hogy megkérdeztem, csak ebből akartam kikövetkeztetni, hogy vajon milyen kemót kaphat, orvosnak tanulok. Minden jót!
2013. máj. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kemoterápia azonos tumor esetén is más lehet. Függ a betegség stádiumától, sőt a beteg súlyától, fizikai állapotától.

Kérdező! Inkább kérdezd meg tőle, vagy közeli rokontól, ismerőstől, szeretnék-e, hogy bemenj látogatni. Ne lepődj meg a nemleges választól. Nem személy szerint Neked szól.

A betegségnek, kiszolgáltatottságnak.

3.voltam

2013. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akarja, hogy meglátogassam napi szinten beszélünk. Viszont addig nincs értelme lemennem vidékre ha nem biztos, hogy az ügyletes beenged a látogatási időben.

Remélem hétvégén már fogadhat látogatókat. Az édesanyja lassan már 3 hete nem látta őt..

2013. máj. 23. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!