Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Időnként enyhén véres széklet,...

Időnként enyhén véres széklet, hányinger, hasmenés, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Több hónapja fennáll, de csak az utóbbi időben eszméltem fel hogy ez komoly betegség is lehet és megvagyok ijedve nagyon. Kérdésem az lenne hogy a leírt tünetek alapján mi lehet, illetve mire számíthatok és hová kellene mennem vele.

Tünetek: Reggelente mintha fel lenne gyorsulva az emésztésem. Ha eszek valamit perceken belül mehetek is a klotyóra. Általában nem hasmenésem van mert a székletem szilárd (néha megesik azért). Vért csak egy hónapban 3-4 alkalommal tartalmaz, minimálisan, friss formában. Esténként hányingerem van szintén 3-4 alkalommal, főleg mikor vízszintesben vagyok.


2009. szept. 22. 08:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Gyomorfekély. Még hozzá súlyos gyomorfekély, mert a véres széklet arra utal,hogy vérzés van a gyomrodban.

El kéne menned egy gyomortükrözésre és egy colonoscopiára is( béltükrözés). elég sok emésztőszeri betegség állhat a háttérben, de én a fekélyre tippelek.

Ha meg 40 felett vagy, vagy a közelében a béltükrözés, szűrővizsgálatként is jó, veszélyeztetebb ez a korosztály a vastagbél rák miatt.

27/N

2009. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elöttem szoloval.Szerintem is gyomorfekély.Anyum pont most jött ki a korházból.Tükrözés stb,de ki lehet birni.Aztán kapott infuziot és most diétáznia kell.Ez nem játék ha már véres a széklet akkor szerintem azonnal menj el mert nagyobb baj is lehet.
2009. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
azt írja, hogy friss a vér, akkor nem a jöhet a gyomorból, talán a végbélből... orvoshoz menj!
2009. szept. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Az utolsónak van igaza.Nem a gyomorból jön a vér,mert akkor emésztett vérként szurokfekete székleted lenne.

Inkább a végbél repedhet meg, esetleg aranyér, vagy a végbél belső nyálkakártyája reped meg.

Ezekkel találkoztam már....

Mindenképpen menj orvoshoz,valami kencét vagy kúpot biztosan kellene rá kapni.

2009. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én meg nem értek egyet az elöttem szoloval,mert a gyomorfekélynél is van rendes vér a székletben pl anyámnál.
2009. szept. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nem azt írtam hogy nincs vér gyomorfekélynél a székletben hanem azt hogy akkor emésztett vér lenne.Ha a gyomor vérzik akkor az mire elér a végbélig nem marad friss,hacsak nem vérzik és huppsz már kint is van, de ezt nem hiszem.
2009. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan nézze a székletét. Ha a székletben friss, piros a vér, akkor a vérzés helye a végbél közelében van. Ha a széklet fekete, akkor a vérzés helye valahol, sokkal magasabban van a bélrendszerben és a végbél felé útközben emésztődik a vér, ezért sötét, illetve fekete.

ezt egy orvos válaszából másoltam.

eü- s vagyok ezért írtam amit írtam eddig...

2009. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Mennyi folyadékot iszol 1 nap?

2009. szept. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok. A mai napon hasmenésem volt kivételesen, kicsit több vérrel (piros színűvel). Most hogy bejött az egyetem nem iszok annyit mint kéne, sőt alig. Napközben vészesen keveset, este viszont hirtelen sokat.(járok is utána wc-re),d e a problémám igazából több hónapja fennáll, mikor még normálisan ettem ittam. Egyébként tegnap mcdonalds-ban voltam, és eléggé telefaltam magam. Gondolom nem ez az oka, viszont ahhoz hogy ma ilyen látványos tünetem volt nagyban hozzájárulhatott szerintem.
2009. szept. 22. 09:51
 10/14 anonim ***** válasza:

9.43-as vagyok. Nekem is volt hát majnem ilyen problémám. Nekem a folyadékbevitelem volt nagyon-nagyon szegényes. Vettem a patikában homeopátiás nitricium acidum nevű kis golyócskákat és magamba erőszakolok 2.5 liter vizet, azóta nincs ilyen bajom. Ha érdekel a homeopátiás cucc, előbb olvass utánna. Ird be a nevét google-ba és olvasgass róla. De az a fránya folyadék kell...próbáld meg úgy, hogy az ember elvileg (!!!) 5x eszek egy nap, ha minden étkezés után legyűrsz 0.5 l vizet, máris megvan a napi 2.5 liter a többit pedig egyéb más formában viszed be.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy igy kigyógyitod magad és annyi, természetesen dokihoz el kell menni, de első körben meg kell tenni ezt a lépést!

2009. szept. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!