Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a H1N1-et kaptam-e el, vagy csak egy sima influenza vagy megfázás ment rajtam végig?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
A sima influenza és a H1N1 tünetei ugyanazok.Tehát magadnak nem fogod tudni megállapítani.Elmész orvoshoz és ő majd elvégzi a szükséges vizsgálatokat,ahhoz hogy megtudj mi a bajod.
2009. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

h1n1 = tüdőgyulladás szerű panaszok, összeesés, hányás, erős fejfájás stb...

normál influenza tünetei hasonlóak, inkább nézzétek meg ezt: http://www.youtube.com/watch?v=YZUnwN-Dtpo


és eszerint oltsátok be magatokat!

2009. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Abból hogy nagyon magas (39-40 fokos) lázzal jár.
2009. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolsónak:

tavaly 39,6°C lázam volt,sima influenza volt.Szóval ez sem biztos jel.

első voltam.

2009. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ÁNTSZ továbbra is azt javasolja, hogy aki észleli magán a tüneteket, maradjon otthon és értesítse orvosát. A tünetek a hirtelen fellépő magas láz, köhögés, torokfájás, orrdugulás, izomfájdalom, fejfájás, fáradtság, hidegrázás, hányinger és hányás.


Teendői ugyanazok, mint a szezonális influenza fertőzés esetén: lázcsillapítás, ágynyugalom, vitaminok, bő folyadék fogyasztása. Ha állapota nem javul 2-3 nap alatt, értesítse orvosát, aki eldönti, hogy otthonában vagy kórházban kell-e tovább gyógyulnia.


Amúgy semmivel nem veszélyesebb mint a "sima" influenza csak könnyebben terjed.A "sima" influenzába sokkal többenhaltak már bele..

2009. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bővebb információ:


a


ZeitGeist the Movie-ban, online ingyen nézhető:


[link]


(kb. a 36. perctől...)

2009. szept. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Sem Te, de még a háziorvosod sem tudja megállítani milyen fajta influenzától szenvedsz, hiszen azonosak a tünetek. Kérhetsz az ÁNTSZ-től vizsgálatot ennek megállapítására, 15000.- Ft.-ért. Szép?
2009. szept. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem értem én ezt az egész elnevezősdit.


Nem teljesen mindegy, hogy "autóval ütnek el", vagy "Skodával ütnek el"? A H1N1 csak egy alfaj, jövőre úgyis átalakul, és akkor egy más nevű influenza lesz... (És a most adott védőoltás semmit sem fog érni, mivel folyamatosan változnak.) Nem veszélyesebb, mint a "sima" influenza, lévén ez is csak az.

Csak "jobb" a marketing. :(

2009. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha bebeszéled magadnak, akkor H1N1es lettél!


Szerintem is fel van fújva egy kicsit!

Én jelenleg is náthás vagyok, ami most átment arcüreggyulladásba, de egyáltalán nem fogok ezért frászt kapni...Ugyanolyan mint régen...fújom az orromat, szétrobban a fejem, és fújom az orromat :)

2009. szept. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!