Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem mindegyik WC után (csak...

Nem mindegyik WC után (csak pisilek) mosok kezet, mert szinte óránként járok. Ez nagy baj? Amúgy teljesen kiszárad a kezem. Többi lent.

Figyelt kérdés

Óránként járok WC-re, mert napi 3 liter vizet vagy többet iszok meg, viszont nem mindegyik után mosok kezet mert szárítja a kezemet,főleg így télen. A WC tiszta, higiénikus, sok papírt használok, hogy ne ázzon át használat közben (lány vagyok).A családban nincs fertőző betegség, nincs hányás hasmenés stb.Se kisgyerek. A WC lehúzó antibakteriális törlővel van takarítva.

Utána rendszerint olvasok, TV, internet, vagy porszívózok stb., tehát semmiképp nem főzök vagy nem eszek.

Nekem nagyon kiszárad a kezem és egész nap krémeznem kellene, akkor viszont nem tudom ellátni a napi teendőimet, mert krémes.

Tudom mi a higiénia és a mikrobiológia, tudom hogy terjednek a baktériumok.

Viszont a kezemnek sem jó, hogy a természetes felületét vacak szappannal folyton lemosom.

De abba még senki nem halt bele, hogy pl. utazáskor sem tudott WC előtt vagy után kezet mosni, ráadásul régen a kerti WC-k után se hiszem, hogy sokan megmosták a kezüket, mégis boldogan leélték az életüket. Sőt régen 1 db törlő rongyot használtak a kilincsek, WC ülőke, lépcső letörlésére, szóval nekik se lett semmi bajuk.



2013. márc. 29. 08:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nézz meg egyszer egy vizeletvizsgálati eredményt, mielőtt ilyeneket mondasz és nézd meg mennyi baktérium van benne. Egy frissen elmosott tányéron több van. Ha a kivezető úton a vizelet baktériummal találkozik, az már fertőzés, nem éppen az optimális eset.
2013. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ne csináld már! Nagyon sok vizelet vizsgálati eredményt láttam. Sima vizeletvizsgálatból nem mindig lehet kimutatni egy fertőzést,baktériumot,gombát! Nem véletlenül van a vizelettenyésztés. Számtalanszor, a kezelésre nem javuló hólyaggyulladás esetén kell csinálni. Vagy,negatív vizelet vizsgálat esetén is,ha a panaszok fenn állnak kezelést kap a beteg.
2013. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
És még valami. A nemi szervek, végbél környékén hemzsegnek a kórokozók. A hüvely sem steril. Egyszerűen azért nincs mindig betegség,mert a "természet" a saját védekező mechanizmusaival megoldja. Valamint vannak kórokozók,amik a végbél tájékán,belekben természetesen előfordulnak,de szájon keresztül komoly fertőzéseket tud csinálni az emésztőrendszerben.
2013. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
elnézést lehet túlzás volt, hogy óránként járok, azt hiszem inkább 2 óránként
2013. márc. 29. 13:00
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha nem valami diéta része ez a nagy mennyiségű folyadék fogyasztása,mindenképpen megnézetném magam,legalább egy rutin labor erejéig.Ez fontosabb lenne,mint,hogy nem mosol kezet,mert a sok szappan szárítja.De az is elég,ha leöblíted.Nagyon sokan nem mosnak kezet utána,csak nem reklámozzák.Nem túl guszta,de azért nem halálos.
2013. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ne vicceljetek már 3 liter nem sok...
2013. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ki beszélt itt a belekről, az tele van olyan baktériumokkal, ami szájon át akár halált is okozhat, itt a vizeletről volt szó, amiben annyira alacsony a baktériumok száma, hogy az fertőzést nem képes okozni, simán iható folyadék.
2013. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem mondtok hülyeséget. Az utóbbi hónapokban vettem észre, hogy mindig száraznak érzem a szám, ezért iszok, illetve szomjas vagyok, de valamikor nem tudom eldönteni melyik igazából. Tehát így sokat kell innom, emiatt WC-re is gyakran járok. Régen nem volt ezzel baj, nyilván minden WC után kezet mostam, mert az 3-4 óránként jött, de így ez a kb. másfél-2 óránkénti kézmosás, az egyéb kézmosásaim mellé tűnt soknak.

El fogok menni laborra. Mit mondjak a háziorvosnak, valami tuti tünetet,amivel tényleg elküld az SZTK-ba? Mert amúgy szóba se áll velem, mondván fiatal korom miatt nem tartozom a rizikócsoportba. Amit meg is kaptam már a heves szívdobogásomra, mert kértem tőle holter EKG-t, meg terhelésest. Aztán most meg kivizsgáltattam és kezdődő pánikbetegségem volt/van.

Na mindegy szóval nem akarok nagyot mondani, de milyen tünetet mondjak, hogy tuti foglalkozzon velem?

2013. márc. 29. 21:56
 19/23 anonim ***** válasza:
szomjúség,sok vizelet,szájszárasság...hány éves vagy?nem vagy éhes állandóan?
2013. márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ki beszél a belekről?! A gáttájék tele van kórokozókkal az anatómiai helyzete miatt. Ihatsz vizeletet,ha katéteres.

Kedves kérdező,ha elmondod,h sokat iszol,sokat pisilsz a háziorvosod biztos,h elküld vérvételre.D e Te magad is kérhetsz labor beutalót.Biztosan nem utasítja vissza. Egészséges embernek is javasolt évente 1x labor vizsgálatot csinálni. Amúgy a 3 liter naponta nem extrém sok. I.típusú diabetesre jellemző a sok folyadék fogyasztása, de az a sok 4-5-6 litert jelent.

2013. márc. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!