Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » C-Vitaminból a napi 500 gramm...

C-Vitaminból a napi 500 gramm (tabletta) soknak számít?

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Remélem mg-ot szerettél volna írni :)

Én felnőttként napi 1000-2500 mg-ot szedek, kivéve hétvégén. Semmit nem kaptam el egész télen, pedig folyamatosan valamelyik kollégám beteg.

2013. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

500 gramm ?? az sok lenne.

A tabletták 500 vagy 1000 mg-osak / milligramm / , az elég.

Én is 1000 mg-t szedek.

2013. márc. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a feltálaló egyébként 8000mgot tolt naponta, nem?:D

500mg nem túl sok, bár én annyit se szedek..:D

2013. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A-Doki-Válaszol ***** válasza:
0%
Elég az 500mg. Pl. megfázás esetén lehet növelni a dózist pár napig. Egyébként 1000mg felett megnő a vesekő kialakulásának lehetősége. (Főképp alacsonyabb folyadékbevitel mellett.)
2013. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó,hogy odaírtad a kevés folyadékot:aki hajlamos a vesekőre és keveset iszik,annak mindegy,hogy szed-e C-vitamint vagy nem.

Egyébként ötfajta vesekő létezik,ebből egy van(a kalcium-oxalát)amit összehoznak az aszkorbin-savval,amely valóban fokozza kismértékben a szervezet oxalát termelését(fele annyira sem,mint a kávé!)azonban megakadályozza a kalcium és az oxalát egyesülését(Dr.Emanuell Cheraskin)

Dr.Pirót László pedig napi 1000-3000 mg C-vitamint írt elő vesekőbetegeknek(Nutrition and Health,1998).

2013. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki hajlamos a vesekőre és tart a C-vitamin vesekő képző mítoszától,az szedjen a C-vitamin mellé(és úgy általában is) magnéziumot,mert ezen ásvány hiányát egyértelműen összefüggésbe hozzák a vesekövek kialakulásával(meggátolja a kalcium szilárd kristállyá alakulását).
2013. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!