Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit lehet csinálni, ha egy...

Mit lehet csinálni, ha egy hülye családtag (Z) megeszi más gyógyszerét?

Figyelt kérdés
Van egy testvérem, 2005-ben műtötték arcüreggel, azóta mindig beteg, vírusos. Van két gyereke így hárman egymásra ragasszák a torokfályásokat. Orvoshoz már nem jár mert: "Úgyse segítenek azok rajtam" meg nem szereti elereszteni magától a kölykeit még 2 órára se, hozzájuk van nőve. Én is megkapom a gégegyulladást, én elmegyek az orvoshoz, felírja az antibiotikumot, Z meg mindig elkéri, beszedi az utolsó 2 kapszulát a dobozból, hogy ő milyen rosszul van, én meg egy kicsit jobban. Ha azt mondom nem, akkor beárul apámnál anyámnál hogy én milyen szemét vagyok, sajnálom tőle még a gyógyszert is. Azok persze mindig Z pártját fogják mint az elmúlt 30 évben mindig. Így most Z folyamatosan vírusos, nekem meg 4 hetente visszatér mindig egy kicsit erősebben...?

2012. dec. 29. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt neked sose mondták, hogy az antibiotikumból mindig be kell szedni az összeset, különben szart sem ér, és legközelebb semmi hatása nem lesz?
2012. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a sztori több sebből vérzik.

Miért tudja, hogy te gyógyszert szedsz? 1. nem kell neki elmondani, így te kikúrálhatod magadat, ő meg majd elmegy orvoshoz. 2. zárd el előle a gyógyszert. Biztosan van olyan hely, ahová ha elrakod, nem találja meg. 3. 30 évesen még mindig a szüleiteknek árulkodtok, és tőlük függtök? Szerintem ez elég gáz.

Nem vagy te olyan tehetetlen szerintem, csak nem igazán akarsz megoldást találni a problémára. De ha nem ért a szép szóból, meséld el neki, hogy az antibiotikum olyan gyógyszer, amivel nem szabad játszani. Ami mennyiséget az orvos előír, azt végig be kell szedni, mert akkor pusztulnak el a baktériumok teljesen. Hiába érzed magad jobban, ha a közepénél abbahagyod, a még megmaradt baktériumok ellenállóvá válhatnak az antibiotikummal szemben, és utána már nem fog hatni, hiába szeded. Még betegebb leszel, megint egy új gyógyszer kell. Saját magát is tönkreteszi, ha 2 szemet csak úgy bekap, meg téged sem hagy maggyógyulni.

2012. dec. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"torokfályásokat" Nyelvtan óra régen volt gondolom... Amúgy az egész família gáz úgy ahogy van, már a stílusból ahogyan írsz látszik minden.
2012. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért tudja, mert periodikusan megszállják a házunkat, pl ha nincs pénze, vagy fasírtba van a pasijával. Jár, kel, vizslat minden szekrénybe benéz nem lehet előre elrejteni semmit...
2012. dec. 29. 11:53
 5/6 A kérdező kommentje:

"torokfályásokat" Nyelvtan óra régen volt gondolom"


Diszgráfiám van, Brüsszelbe kezelik, 17.000 EUR, fizeted?

2012. dec. 29. 11:55
 6/6 A kérdező kommentje:

"Azt neked sose mondták, hogy az antibiotikumból mindig be kell szedni az összeset, különben szart sem ér, és legközelebb semmi hatása nem lesz?"


Nem én nem akartam beszedni, nem engedték hogy beszedjem, mert szegény Z "olyan beteg" inkább neki kell...

2012. dec. 29. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!