Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen gyógymódot javasoltok?

Milyen gyógymódot javasoltok?

Figyelt kérdés
Páromnak rettentő náthája van már egy hete. De annyira, hogy bedugult az orra, ha fújja már véres, most kezd fájni a torka is. Éjjel nem kap levegőt. Nem lázas. Nagyon ramatyul néz ki tényleg és nem javul. Orvoshoz NEM tud elmenni, nincs biztosítása.. Orrcsepp, Bioparox, tea, vitamin, Fluimucil (patikus ajánlotta)eddig nem használt. Valami javaslat??
2013. jan. 30. 10:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Meleg (tengeri)sós vízzel inhaláljon naponta többször. Ez kitisztítja az orrot és az arcüreget is és a váladékot is segít feloldani a torkából.

A váladék feloldására még jó a mézes hagyma-tea. Forró vízben meg kell főzni egy hagymát, amit feldaraboltál (nem kell nagyon apróra) ezt ízesítsd mézzel. A hagyma is és a méz is antibiotikus hatású.

2013. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Tengeri sós inhalálásra én is gondoltam csak félek a bolti tengeri só nem elég "tiszta" és többet ártana mint használna. Mi erről a véleményed? Hurutos oldásra a Fluimucil jó volt de az arcürege lobban ugyanúgy.. :(

2013. jan. 30. 11:31
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a bolti tengeri só is ( sőt a sima só is ) de ha nagyon aggódsz emiatt, akkor patikában lehet venni fiziológiás sóoldatot, ami garantáltan tiszta. A Fluimucil egy elég agresszív szer, nagyon jó nyákoldásra, de az a baj vele, hogy a nyákképződést is serkenti, ezért nagyon sok váladék termelődik miatta, ezért azt csak néhány napig szabad szedni. A hagymatea azért jó, mert nagyon gyorsan fellazítja a váladékot, de nem erősíti a váladékképződést, emellett van egy gyenge antibiotikum tartalma is.
2013. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyszerű! Köszönöm! Leállunk a Fluimucillal. Arcüregre valami még esetleg? Nagyon gyenge szegénykémnek, lehet esetleg erősíteni az ellenállását?
2013. jan. 30. 12:07
 5/15 anonim ***** válasza:
Erősíteni nem tudom, hogy mivel lehet, de ha nincs is panasza a férjednek, az alkalmankénti inhalálás arra is jó, hogy megelőzzétek a váladék felgyűlését a baktériumok elszaporodását. ( fül- orr- gégész legalábbis ezt javasolta )
2013. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem mondani, hogy a patikában múltkor javasoltak egy olyan orrcseppet, ami állítólag az arcüreget is segít kitisztítani. Sajnos már nem emlékszem a nevére, de talán a patikában tudnak segíteni.

Inhalálásra egyébként még a Salvus víz is jó, nagyon olcsó és abban is van némi antibiotikum.

2013. jan. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, köszönöm. És mivel tudom csillapítani??! Nem vagyunk nyűgös-nyavajgósak, szóval tényleg elég rossz állapotban van ráadásul kültéren dolgozik így. Lakást körbepakoltam mentolos párologtatóval, kap vitamint, mit tehetek még??
2013. jan. 30. 12:37
 8/15 anonim ***** válasza:
Ennél többet nem nagyon tehetsz. Ha néhány napon belül nem javul az állapota, akkor érdemes elmenni orvoshoz, mert a hörgőkben felgyűlő és pangó váladék gyulladást okozhat, amire antibiotikumot kell szedni.
2013. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nos, az orvos kizárt sajna, fentebb írtam.. :(
2013. jan. 30. 13:07
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, olvastam, de azért egy tüdőgyulladás nem gyerekjáték.
2013. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!