Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fejtetű ellen mi a legjobb?

Fejtetű ellen mi a legjobb?

Figyelt kérdés

Kislányom még szerintem az óvodából hazahozta a tetvességet, amit most vettünk észre.

Melyik szer a legjobb? Azonnal megszünteti a tetvességet?

A kiütések mennyi idő alatt múlnak el?


2009. aug. 28. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertárban lehet kapni erre oldatot, plusz sampont is ha gondolod. Arra van ráírva mennyi idő alatt kell szünnie a tüneteknek.
2009. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szünteti meg azonnal, kell neki szerintem pár nap minimum. Ki is lehet fésülni, de az elég macerás. Ezt érdemes elolvasni a témával kapcsolatban, nagyon részletes: [link]
2009. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne készülj túl könnyű menetre ! Nyár eleje óta küzdök a fejtetvekkel . 2 lányomnak derékig érő hosszú hajuk van ,a fiamnak természetesen rövid . Mindig ujra fertőződnek . 2 hete nem is vittem őket oviba , hogy annyi idő alatt talán a serkéket is ki tudom húzkodni a hajukból . Kaptam egy levelet a védőnőtől amiben szó szerint az van , hogy felelőtlen szülő vagyok amiért a gyerekeim közösségbe mennek tetüvel . Hogy akitől kaptuk az kapott e ilyen levelet nem tudom , de engem ezzel vérig sértettek . Megyek és veszek egy tetükihúzó fésüt (vagy mit , ami a serkéket is kiszedi , mert kézzel képtelenség ) engem az is nagyon zavar , hogy mire én észrevettem a saját gyerekeimben addigra rengeteg volt a hajukban és senki nem szólt , hogy figyelj tetü van az oviban . Kifüggeszettem egy levelet hogy teves a gyerekem én lekezeltem kezelje le mindenki a sajátját , erre jött az ovonőktől a duma , hogy ez felesleges izgalomkeltés !!! Most meg ha vakaródzik egyet a gyerekem már kiabálnak a védőnőért , hogy biztos tetves . Szerintem ez diszkrimináció ! Nem putriban élünk a gyerekek mindig tiszták és rendezettek . Hozzá kell tennem , hogy egy tetü járványt már megúsztunk akkor mindenki küzdött vele csak mi nem kaptuk el .
2009. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben, ha gyakori a fejtetű, akkor könnyen immunissá válnak a hagyományos rovarirtószert tartamazó készítménekre. Ezért jobb hatásfokkal alkalmazható a Paranit, ami megfojtja a rovarokat és a serkék egy részét is.
2010. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, a Paranit a legjobb erre. A fésű, amit hozzá adnak nagyon hasznos főleg hosszúhajúaknál.
2010. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Paranit - egyértelműen. A munkahelyemen sajnos ez megoldandó probléma. A hozzáadott fésűt majdnem megkönnyeztem :)
2010. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Paranit
2011. jan. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mindenkinek más válik be, de érdemes szerintem olyan készítményt választani ami természetes összetevőkből áll mint pl. a picksan sampon. Ettől könnyen kezelhető, fésülhető is a haj.


Valaki a suliban mesélte hogy alkohollal kezelte a lánya fejét, de az szerintem csíp is meg bele mehet a szemébe.

2011. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!